Կառավարությունն ուսումնասիրում է, թե անապահով ընտանիքները որքան են գազ են սպառում: Այս մասին հունվարի 12-ին ՀՀ կառավարության նիստում հայտնեց աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը:
Նա հիշեցրեց, որ գազի եւ էլեկտրաէներգիայի սակագների սանդղակում անապահով ընտանիքների համար արտոնյալ սակագին է սահմանված: Գազի պարագայում արտոնյալ սակագինը գործում է տարեկան 600 խ.մ.-ի սահմաններում: «Այդ պատճառով, գնահատելով ընտանիքի անապահովությունը, ուզում ենք հաշվի առնել նաեւ այն, թե որքան գազ եւ էլեկտրականություն են նրանք սպառում»,- պարզաբանեց նախարարը:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այս վերահսկողությունը տեղին համարեց: «Մենք հայտնաբերել ենք, որ մի շարք դեպքերում անապահով համարվող ընտանիքները միջինից մի քանի անգամ ավելի շատ գազ են սպառում»,- հայտարարեց նա:

Правительство проверит, сколько необеспеченные семьи тратят на газ. Об этом заявил на заседании Правительства Армении 12 января министр труда и социальных вопросов Артем Асатрян. Он напомнил, что в шкале тарифов на газ и электричество установлены льготные тарифы для необеспеченных семей. По части газа льготный тариф действует в пределах 600 кубометров в год. «Поэтому, оценивая необеспеченность семьи, мы хотим учитывать и то, сколько она потребляет электричества и газа», -  пояснил министр.
Премьер-министр Карен Карапетян счёл этот контроль весьма уместным. «Мы обнаружили, что в ряде случаев семьи, числящиеся необеспеченными, потребляют газа в разы больше среднего», - заявил он.