ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը Մարտին Լյութեր Քինգի ավագ որդու հետ մասնավոր կարգով հանդիպել է այն օրը, երբ նշվում է ԱՄՆ-ի քաղաքացիկան իրավունքների հերոսի օրը, հայտնում է The New York Times-ը:
Պարբերականը նշում է, որ հանդիպումը հապշտապ կազմակերպվել է Թրամփ-թաուերում: Հանդիպումը տեղի է ունեցել ընտրված նախագահի եւ կոնգրեսական Ջորջ Ջոն Լյուիսի փոխադարձ քննադատության ֆոնին, որը նույնպես քաղաքացիական իրավունքների պաշտպան է:
Հանդիպման ժամանակ Մարտին Լյութեր III-ը ուշադրություն է դարձրել այն խնդիրների վրա, որոնց Թրամփը բախվում է պաշտոնը ստանձնելուց առաջ:
«Նա ասաց, որ կներկայացնի բոլոր ամերիկացիներին, նա դա կրկին ու կրկին էր ասում: Մենք կշարունակենք նրան հետեւել»,- լրագրողներին ասել է Քինգը:
Պարբերականը նշում է, որ Քինգը ջանացել է իրավիճակը լիցքաթափել, որն առաջացել է Թրամփի եւ Լյուիսի միջեւ տարաձայնությունների պատճառով՝ հայտարարելով, որ «էմոցիաների հորձանուտում երկու կողմից էլ շատ բան է ասվել»:

U.S. President-elect Donald Trump met privately on Monday with the eldest son of the Rev. Dr. Martin Luther King Jr. on the holiday devoted to the civil rights hero, The New York Times reported.
The meeting occurred as Mr. Trump feuded publicly with Representative John Lewis, Democrat of Georgia, who fought for civil rights alongside Dr. King.
Mr. King said the session, which included a discussion about voting rights, had been “constructive,” and described Mr. Trump as eager to present himself as inclusive.
“He said that he is going to represent Americans — he’s said that over and over again. We will continue to evaluate that,” King told reporters.