Բրիտանական Փլիմութ քաղաքի բնակչուհին, որը 51 թոռ ու ծոռ ունի, 105 տարեկան է դարձել: Կինը ծնվել է 1912 թվականի հունվարի 17-ին: Այս մասին գրում է Lenta-ն՝ վկայակոչելով Metro-ն:
Չնայած տարիքին՝ Լյուսինդա Էջը հիշում է բոլոր ժառանգների անունները: Նա նաեւ չի մոռանում նրանց ծննդյան օրերը՝ կանոնավորապես շնորհավորական բացիկներ ուղարկելով: Տարեդարձի առիթով կնոջը շնորհավորել է Մեծ Բրիտանիայի Եղիսաբեթ 2-րդ թագուհին:
Էջը տարեդարձը նշել է իր տանը, ընտանիքի անդամներով շրջապատված: Նրա դստեր՝ Մեւիսի խոսքով, մայրը հավատում է Աստծուն եւ մինչեւ հիմա իրեն օգնում տան գործերում:
«Նրա համար արդեն այնքան էլ լավ ժամանակներ չեն, բայց ֆենոմենալ հիշողություն ունի»,- պատմել է 81-ամյա Մեւիսը:

Жительнице британского города Плимут, у которой 51 правнук, исполнилось 105 лет. О женщине, родившейся в 1912 году, во вторник, 17 января, пишет Lenta со ссылкой на Metro.
У Люсинды Эдж 18 внуков, 27 правнуков и 6 праправнуков. Несмотря на преклонный возраст, британка помнит имена каждого из них. Пенсионерка также не забывает про дни рождения, отправляя родственникам поздравительные открытки. Женщину поздравила королева Елизавета II.
Эдж отпраздновала свой день рождения в своем доме в окружении членов семьи. По словам ее дочери Мевис, пенсионерка верит в Бога и помогает ей по хозяйству. Они живут вместе с тех пор, как 38 лет назад скончался муж долгожительницы. «У нее уже не очень хорошее время, но феноменальная память», — сказала 81-летняя Мевис.