ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը hունվարի 18-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Եվրոպական Միության արտաքին հարցերով ծառայության համընդհանուր անվտանգության եւ պաշտպանության հարցերով ներկայացուցիչ տիկին Կլարա Գանսլանդտին եւ ՀՀ-ում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար Պյոտր Սվիտալսկուն:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը ողջունել է Երեւանում մեկնարկող ԵՄ Համընդհանուր անվտանգության եւ պաշտպանության քաղաքականության դասընթացների շրջանավարտների համաժողովի անցկացումը: Վիգեն Սարգսյանը կարեւորել է անվտանգության եւ պաշտպանության ոլորտում ԵՄ ուսումնական ծրագրերն ու դրանցում պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչների մասնակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգության եւ պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Եվրոպական Միություն հարաբերություններին առնչվող հարցեր:

YEREVAN. – Defense Minister Vigen Sargsyan on Wednesday received head of the European Union (EU) Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Świtalski; and representative of Division for the EU Common Security and Defence Policy (CSDP) Partnerships and Agreements within the European External Action Service, Clara Ganslandt.
First, the minister welcomed the holding of the EU CSDP training graduates’ conference that will get underway in Armenia’s capital city Yerevan, the Ministry of Defense (MOD) informed Armenian News-NEWS.am.
Also, Sargsyan underscored the EU training programs in security and defense, and the Armenian MOD representatives’ attendance to these programs.