Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր՝ հունվարի 18-ին, ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Անդրանիկ Մուսիկյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ այսօր՝ հունվարի 18-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող 1997թ. ծնված Անդրանիկ Սմբատի Մուսիկյանը:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал указ, согласно которому за мужество, проявленное при защите государственной границы Нагорно-Карабахской Республики, военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны НКР Андраник Мусикян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги». Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе президента НКР.
Как сообщалось ранее, в результате выстрела с азербайджанской стороны убит солдат ВС Нагорно-Карабахской Республики Андраник Смбатович Мусикян (1997 г.р). Трагический инцидент произошел около 14 часов 18 января на южном направлении линии соприкосновения.