Միացյալ Նահանգների նախկին առաջին տիկին Բարբարա Բուշը տեղափոխվել է նույն հիվանդանոց, որտեղ արդեն գտնվում է նրա ամուսինը՝ նախկին նախագահ Ջորջ Բուշ ավագը։
Ինպես հաղորդում է CNN–ը, նախկին առաջին տիկնոջը հիվանդանոց են տեղափոխել որպես կանխարգելիչ քայլ՝  հազի եւ հոգնածության պատճառով։ Նրա ամուսին Ջորջ Բուշը նույն հիվանդանոցում է հունվարի 14–ից թոքաբորբի առաջացրած շնչառական խնդիրների պատճառով։ Նրա պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջիմ ՄըքԳրաթի խոսքով,  բուժումը նորմալ է ընդանում եւ առաջիկա օրերին ԱՄՆ–ի 41–րդ նախագահը դուրս կգրվի հիվանդանոցից։

Бывшая первая леди США Барабара Буш была госпитализирована в ту же больницу, что и ее супруг, экс-президента Джордж Буш.
Как сообщает CNN, Барбара Буш была госпитализирована  в качестве меры предосторожности в связи с  кашлем и чувством усталости. Ее супруг Джордж Буш попал в больницу 14 января в связи с проблемами с дыханием, которые возникли в связи с пневмонией.  По словам его официального представителя Джима МакГрата,  лечение проходит хорошо, и 41-ый президент США будет выписан в ближайшие дни.