Հյուսիսային Կորեայի ԱԳՆ ներկայացուցիչը իր անհամաձայնությունն է հայտնել ՄԱԿ ԱԽի վերջին հայտարարությանը, որով դատապարտվել է Հյուսիսային Կորեայի կողմից բալիստիկ հրթիռի փորձարկումը, հայտնում է «Սինհուան»։
Նա շեշտել է, որ Հյուսիսային Կորեայի միջուկային մարտունակության բարձրացումը ինքնապաշտպանական միջոցառում է, որն ուղղված է ԱՄՆ-ից ու նրա դաշնակիցներից բխող միջուկային պատերազմի սպառնալիքին դիմակայելուն, նաեւ ազգային ինքնիշխանության ապահովմանը եւ Կորեական թերակղզում ու ամբողջ տարածաշրջանում խաղաղության երաշխիքների ստեղծմանը։
ՄԱԿ ԱԽ-նփետրվարի 13-ին կոշտ հայտարարություն էր հրապարակել՝ դատապարտելով ԿԺԴՀ-ում բալիստիկ հրթիռի հերթական փորձարկումը ու կոչ անելով դադարեցնել նման գործողությունները։
Իսկ Հյուսիսային Կորեայի ԱԳՆ ներկայացուցիչը հայտնել է , որ երկիրը չի ընդունում ՄԱԿ ԱԽ համապատասխան բանաձեւերը ու այսւոհետ էլ մտադիր չէ ընդունել։

Официальный представитель министерства иностранных дел КНДР отверг заявление, в котором Совет Безопасности ООН на днях осудил КНДР за последний запуск баллистической ракеты, передает Синьхуа
Он подчеркнул, что повышение ядерной боеспособности КНДР - это мера самообороны, направленная на противодействие угрозе ядерной войны, которая исходит от США и их приспешников, на обеспечение национального суверенитета и права народа КНДР на существование, а также на создание гарантий мира на Корейском полуострове и стабильности в регионе.
СБ ООН 13 февраля обнародовал заявление с резкой критикой нового запуска баллистической ракеты в КНДР, призвав к прекращению подобных действий.
Информационное агентство ЦТАК сообщило со ссылкой на представителя МИД, что КНДР не принимает соответствующие резолюции СБ ООН по поводу ракетно-ядерной деятельности и не будет признавать их в дальнейшем.