Լոնդոնի «Սթանսթեդ» օդանավակայանի թռիչքի սրահը ժամանակավորապես փակված է, մադկանց տարհանել են հրշեջ ազդանշանի համակարգի միացման պատճառով, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Օդանավակայանի պաշտոնական ներկայացուցչի խոսքով այսօր առավոտյան միացել է ծխի հաղորդիչը, եւ ուղեւորներին 15 րոպե չեն թողել մտնել օդանավակայանի այդ հատված։ Ղեկավարության խոսքով տարհանում չի իրականացվել, սակայն ականատեսները պատմել են, որ իրենց խնդրել են դուրս գալ թռիչքի սրահից։
«Կարծում ենք, որ ազդանշանի միացման պատճառը զուգարանում ինչ -որ մեկի գործածած էլեկտրոնային ծխախոտն է եղել»,- ասել է օդանավակայանի մամուլի քարտուղարը։

The flight center of Stansted airport in London is temporarily closed. The airport was evacuated, after the fire alarm had broken out, reports TASS.
According to the airport personnel, the passengers weren’t allowed to enter the section of the airport for 15 minutes where the smoke detector blared.    According to the management, they didn’t undertake an evacuation, tough there were witnesses who told they had been asked to leave the hall.
" We believe the smoke alarm was set off due to an individual using an e-cigarette in a toilet,” said the spokesman of the airport.