Արեգակնային համակարգի փոքր մոլորակներից մեկը կկոչվի Բերնարդբոուեն։ Այս անվանումը ընտրել է Ռադիոաստղագիտական հետազոտությունների միջազգային կենտրոնը, որի հիմնադիրը աստղաֆիզիկոս Բերնարդ Բոուենն է, հայտնում է EurekAlert!–ը։
Մոլորակը Արեգակի շուրջ պտույտ է կատարում 3․26 երկրային տարում։ Դրան անուն որոշելու իրավունքը տրամադրվել է Միջազգային աստղագիտական միության մրցույթի հաղթողին։ Մրցույթի մասնակիցները ոչ առեւտրային կազմակերպություններ են, որոնք առաջարկում են անվանումներ էկզոմոլորակների համար, ու այդ անունների համար քվեարկում են բոլոր ցանկացողները։ Անուններ են ստացել նաեւ 16 այլ փոքր մոլորակներ։
Փոքր մոլորակները երկնային մարմինների կատեգորիա է, որոնք մոլորակների նման պտտվում են Արեգակի շուրջը, բայց տարբերվում են իրենց փոքր չափերով։ Մինչեւ 2006 թ դրանք համարվում էին աստերոիդներ, սակայն մոլորակ տերմինի ճշգրտումից հետո փոքր մոլորակ են սկսել կոչվել այնպիսի մարմիներ, ինչպիսիք են Պլուտոնը, Էրիդան ու Ցերերան։

Одну из малых планет Солнечной системы назовут Бернардбоуэн. Название выбрано Международным центром радиоастрономических исследований, основателем которого был астрофизик Бернард Боуэн, сообщает Lenta  со ссылкой на сайт EurekAlert!.
Небесное тело находится в поясе астероидов между Марсом и Юпитером и совершает оборот вокруг Солнца за 3,26 земного года. Право дать ей имя было предоставлено одному из победителей конкурса Международного астрономического союза. Его участники — некоммерческие организации — предлагают названия экзопланетам, за которые голосуют все желающие. Также имена получили и другие 16 малых планет, например, Кагура (в честь синтоистского танца) и Махдия (регион в Марокко).
Малая планета — категория небесных тел, которые, как и планеты, вращаются вокруг Солнца, но отличаются от них небольшими размерами. До 2006 года так называли астероиды, однако после уточнения термина «планета» к малым планетам причислили такие объекты, как Плутон, Эрида и Церера.