Գագիկ Ծառուկյանն ասաց՝ եկեք  հավաքվենք լայն կոնսոլիդացիա անենք, եթե չհավաքվեցինք, ինչպե՞ս աներ այդ լայն կոնսոլիդացիան։ Այս մասին այսօր՝  փետրվարի 20–ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ  հայտարարել է տնտեսագետ,  ԲՀԿ կուսակցության անդամ Վարդան Բոստանջյանն՝ անդրադառնալով դաշինքի լայն կոնսոլիդիացիայի գաղափարի  տապալմանը։
«Գագիկ Ծառուկյանը  ասաց՝ հանրություն, հասարակություն, քաղաքական ուժեր եկեք հավաքվենք իրար հետ համակարգը փոխենք ու հիմա եթե չենք հավաքվում, ո՞նց անես կոնսոլիդացիա, արհեստականորե՞ն...  Հիմա, տեսեք էն ավանդական ուժերի առումով, պարզվեց՝ դրսից ներսից գզվռտոց կա, դուք էդպիսի մարդկանց կթողնեի՞ք ձեր տան մեջ։ Մենք ասում էինք՝ այսպիսի մեծ համակարգային փոփոխություններ կատարելու համար լայն կոնսոլիդացիա  է պետք, չէին ասում՝ հիմա կստեղծենք։ Ընդամենը երկու միլիոնանոց երկիր ենք, հո Չինաստանում չենք գտնվում, որ 1,5 միլիարդանոց կոնսոլիդացիա անենք»,–ասել է նախկին պատգամավորը։
Ինչ վերաբերում է Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը պահանջելուն, ԲՀԿ–ական տնտեսագետն ասաց. «Ընդհանուր առմամբ իշխանության համար պայքարը սարսափելի մի բան է, դա մարդկության ամբողջ պատմությունն է ցույց տալիս, հիմա Հայաստանի Հանրապետությունը  չէր կարող էական տարբերվել դեպի լավը, նույն պրոցեսն է՝ ինչ հազարամյակներ շարունակ։ Կա ընդդիմություն, կա իշխանություն, հնարավոր է՝ ընդդիմությունը չունենա բավականին ուժ իշխանությանը պարտադրի լուծել այն խնդիրները, որոնք ծառացած են, բայց պետք չի պեսիմիստական հայացքներով պնդել, որ ոչինչ չի հաջողվում։ էս անգամ չհաջողվեց, մյուս անգամ կհաջողվի։ Պատմությունն է էդպես ցույց տալիս։ Ինչքան էլ տխուր է մեր իրականությունն այսօր, բայց փոքր ինչ առաջընթաց կա բոլոր տեղերում։ Ինկուբացիոն ժամանակահատվածը պահանջում է որոշակի ժամանակ»:

Гагик Царукян сказал, давайте соберемся и пойдем по пути широкой  консолидации, если не собрались, что ему оставалось делать? С таким заявлением на встрече с журналистами 20 февраля выступил экономист Вардан Бостанджян, баллотирующийся в парламент по списку блока «Царукян», комментируя провал идеи широкой консолидации политических сил.
«Гагик Царукян сказал, давайте соберемся и пойдем по пути широкой  консолидации, если не собрались, что ему оставалось делать? В плане традиционных национальных партий выяснилось,  что между их структурами диаспоры и в Армении есть передряги, таких людей вы бы впустили в свой дом? Мы всего лишь 2-миллионная страна, мы же не в Китае, чтобы консолидировать 1,5 миллиарда», - сказал Бостанджян.
Что касается требования об отставке Сержа Саргсяна, то он отметил: «Есть оппозиция, есть власть. Возможно, оппозиция не будет обладать достаточной силой для того, чтобы заставить власть решить наболевшие  проблемы, но не надо пессимистично утверждать, что ничего не удается. На этот раз не удалось, в следующий раз удастся. Насколько бы грустной ни была наша сегодняшняя действительность, пусть хоть и маленький, но прогресс есть во всех направлениях. Инкубационный период требует определенного времени».