Հայաստանի ոստիկանությունում չեն հաստատում տեղեկությունն այն մասին, որ Եվրախորհրդարանի երեք պատգամավորների՝ Ֆրանկ Էնգելի (Լյուքսեմբուրգ), Էլենա Թեոխարուսի (Կիպրոս) եւ Յարոմիր Շտետինի (Չեխիա) նկատմամբ Ինտերպոլի միջոցով հետախուզում է հայտարարվել:
Ոստիկանության մամուլի ծառայության ղեկավար Աշոտ Ահարոնյանը NEWS.am-ի թղթակցին ասաց, որ ներկայում Ինտերպոլում նման տվյալներով անձինք հետախուզման մեջ չեն:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, վկայակոչելով Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը, հաղորդել էին, որ Ինտերպոլի միջոցով, իբր, այս պատգամավորները հետախուզվում են՝ Սահմանադրության հանրաքվեի ժամանակ դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Լեռնային Ղարաբաղ այցելելու համար:

В Полиции Армении не подтвердили сообщение о том, что трое депутатов Европарламента - Франк Энгель (Люксембург), Елена Теохарус (Кипр) и Яромир Штетина (Чехия), объявлены в розыск по линии Интерпола.
Как сообщил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am начальник пресс-службы Полиции Армении Ашот Агаронян, на данный момент лица с такими данными не находятся в розыске по линии Интерпола.
Азербайджанские СМИ со ссылкой на Генпрокуратуру АР сообщили о якобы направленном в Интерпол запросе о перечисленных депутатах в связи с их посещением Нагорного Карабаха для наблюдения за референдумом по конституционным реформам.