Հայաստանի ոստիկանությունում չեն հաստատում տեղեկությունն այն մասին, որ Եվրախորհրդարանի երեք պատգամավորների՝ Ֆրանկ Էնգելի (Լյուքսեմբուրգ), Էլենա Թեոխարուսի (Կիպրոս) եւ Յարոմիր Շտետինի (Չեխիա) նկատմամբ Ինտերպոլի միջոցով հետախուզում է հայտարարվել:
Ոստիկանության մամուլի ծառայության ղեկավար Աշոտ Ահարոնյանը NEWS.am-ի թղթակցին ասաց, որ ներկայում Ինտերպոլում նման տվյալներով անձինք հետախուզման մեջ չեն:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, վկայակոչելով Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը, հաղորդել էին, որ Ինտերպոլի միջոցով, իբր, այս պատգամավորները հետախուզվում են՝ Սահմանադրության հանրաքվեի ժամանակ դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Լեռնային Ղարաբաղ այցելելու համար:

YEREVAN. – Police of Armenia do not confirm the “information” that a search was declared—through Interpol—for three European Parliament members (MEPs): Frank Engel (Luxembourg), Eleni Theocharous (Cyprus,) and Jaromír Štětina (Czech Republic).
Head of the Armenia Police Media and Public Relations Department, Ashot Aharonyan, told Armenian News-NEWS.am that the aforesaid MEPs are not on the Interpol wanted persons’ list.
Azerbaijani media had reported, citing the Prosecutor General’s Office of Azerbaijan, that, purportedly, the aforementioned three MEPs were wanted—through Interpol—for visiting Nagorno-Karabakh to conduct an observation mission during Monday’s constitutional referendum there.