Ղրղզստանի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Բիշքեկում  առանձնազրույց է ունեցել  ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ։
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ կողմերն անդրադարձել են հունվարին  ՀՀ վարչապետի՝ ՌԴ պաշտոնական այցի արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին, մասնավորապես, հայ-ռուսական ներդրումային հիմնադրամի ստեղծմանը, Մեղրու ազատ տնտեսական գոտում ռուսական ընկերությունների ներգրավմանը, գյուղատնտեսական նշանակության տեխնիկայի մատակարարման հարցերին։
Քննարկվել է  հայ-ռուսական տնտեսական օրակարգին վերաբերող  հարցերի լայն շրջանակ։
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի վարչապետերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու հայ-ռուսական դաշնակցային գործակցության ընդլայնման ինչպես երկկողմ, այնպես էլ ԵՏՄ շրջանակում առեւտրատնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման ուղղությամբ:

YEREVAN. – Within the framework of his working visit to Kyrgyzstan, Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan held a tête-à-tête with Russian PM Dmitry Medvedev, in the Kyrgyz capital city of Bishkek.
They reflected on the course of implementation of the agreements that were reached during Karapetyan’s official visit to Russia in January, the Press Office of the Government of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
Also, the interlocutors discussed the Armenian-Russian economic agenda.
The Armenian and Russian PMs reaffirmed their commitment to continue the activities toward the expansion of Armenian-Russian allied cooperation, and the intensification of bilateral trade and economic relations.