Ղրղզստանի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Բիշքեկում  առանձնազրույց է ունեցել  ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ։
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ կողմերն անդրադարձել են հունվարին  ՀՀ վարչապետի՝ ՌԴ պաշտոնական այցի արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին, մասնավորապես, հայ-ռուսական ներդրումային հիմնադրամի ստեղծմանը, Մեղրու ազատ տնտեսական գոտում ռուսական ընկերությունների ներգրավմանը, գյուղատնտեսական նշանակության տեխնիկայի մատակարարման հարցերին։
Քննարկվել է  հայ-ռուսական տնտեսական օրակարգին վերաբերող  հարցերի լայն շրջանակ։
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի վարչապետերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու հայ-ռուսական դաշնակցային գործակցության ընդլայնման ինչպես երկկողմ, այնպես էլ ԵՏՄ շրջանակում առեւտրատնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման ուղղությամբ:

В рамках рабочего визита в Киргизию премьер-министр Армении Карен Карапетян в Бишкеке провел беседу тет-а-тет с российским коллегой Дмитрием Медведевым.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении, стороны коснулись процесса выполнения договоренностей, достигнутых в результате официального визита премьер-министра Армении в Россию в январе текущего года, в частности, обсудили вопросы по созданию армяно-российского инвестиционного фонда, вовлечению российских компаний в свободную экономическую зону Мегри, по поставкам техники сельскохозяйственного значения.
Карапетян и Медведев обсудили широкий круг вопросов, касающихся армяно-российской экономической повестки. Стороны вновь подтвердили готовность продолжать шаги в направлении расширения армяно-российского союзнического взаимодействия как в двустороннем формате, так и в направлении активизации торгово-экономических отношений в рамках ЕАЭС.