Արմավիրի մարզի Ջրառատ գյուղում այսօր՝ մարտի 14-ին, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) տեղական կառույցի ներկայացուցիչները զինված հարձակում են գործել «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի համակիրների վրա, որի արդյունքում կան վիրավորներ: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» նախընտրական շտաբի տարածած հաղորդագրությունից:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ մարտի 12-ին Ջրառատ գյուղում «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի անցկացրած քարոզարշավից հետո տեղի էր ունեցել վիճաբանության եւ ծեծկռտուք որի ժամանակ էլ գեներալ Լեւոն Երանոսյանի եղբայրը՝ Լեռնիկ Երանոսյանը, ով ոստիկանության ներքի զորքերի գնդապետ է, իր անձնական Մակարով տեսակի ատրճանակից օդ է կրակել։
Ըստ ՕՐՕ դաշինքի՝ վիճաբանությունը ծագել էր այն բանից հետո, երբ «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի համակիր գյուղացիների հասցեին սպառնալիքներ էր հնչեցրել գործող գյուղապետ, ՀՀԿ ներկայացուցիչ Սամվել Գալստյանը:
Հիշեցնենք, որ Լեռնիկ Երանոսյանը 2016 թվականի հուլիսի 29-ին Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի գլխավոր «հերոսն» է, ով լուսաձայնային նռնակ էր նետել ցուցարարների ուղղությամբ:
«Հայկական ժամանակ» թերթն էլ գրել էր, որ ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատար աշխատած տարիներին Լեռնիկ Երանոսյանը դատապարտվել է ազատազրկման՝ բանակում հարբած վիճակում դեբոշներ սարքելու, սպանության սպառնալիքով իր տեղակալին հետապնդելու եւ այլ սկանդալային արարքներ թույլ տալու համար:

Representatives of the local division of the ruling Republican Party of Armenia (RPA) on Tuesday carried out an armed attack against the supporters of the Ohanyan-Raffi-Oskanian (ORO) alliance, in Jrarat village of Armavir Province. As a result, some people were injured.
Armenian News-NEWS.am has learned the above-said from the release which the ORO parliamentary election headquarters has disseminated.
To note, on March 12, there was an argument and scuffle after the ORO bloc’s election campaign in the said village. And during this incident, Police General Levon Yeranosyan’s brother Lernik, who is a colonel of the Police Internal Troops, fired shots into the air from his personal pistol.
According to the ORO alliance, the dispute arose after serving village prefect, RPA representative Samvel Galstyan, had made threats against his fellow villagers that support the ORO bloc.
To note, Lernik Yeranosyan is the main “hero” of the events that occurred on July 29 of the year past, in Sari Tagh neighborhood of capital city Yerevan, as he had thrown a sound grenade at the demonstrators.
The ORO bloc comprises former Defense Minister Seyran Ohanyan, and ex-FMs Raffi Hovannisian and Vartan Oskanian.