Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ: Աբու Դաբիի օդանավակայանում Հանրապետության Նախագահին դիմավորել է ԱՄԷ փոխվարչապետ, նախագահական հարցերով նախարար Շեյխ Մանսուր բին Զայեդ Ալ Նահյանը:
Դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո Հանրապետության Նախագահը հանդիպում է ունեցել նախարար Շեյխ Մանսուր բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ: Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել բարեկամ Արաբական Միացյալ Էմիրություններում իր նախորդ այցելության ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն կարճ ժամանակաընթացքում Հայաստանի ներդրումային հնարավորություններին նվիրված համաժողովի կազմակերպման համար: Նախագահը հույս է հայտնել, որ համաժողովի արդյունքները, ինչպես նաեւ Շեյխ Մանսուր բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ ձեռք բերվելիք պայմանավորվածություններն իրենց լուրջ ներդրումն ու դերակատարությունը կունենան հայ-էմիրաթյան հարաբերությունների հետագա զարգացման գործում:
Հանրապետության Նախագահը «Հայաստան-Արաբական Միացյալ Էմիրություններ» ներդրումային համաժողովի վերաբերյալ հանգամանալից զրույց է ունեցել նաեւ ԱՄԷ էկոնոմիկայի նախարար Սուլթան ալ-Մանսուրիի հետ:

Президент Армении Серж Саргсян с рабочим визитом прибыл в Объединённые Арабские Эмираты. В аэропорту Абу-Даби президента Армении встречал вице-премьер ОАЭ, министр по президентским вопросам Шейх Мансур ибн Зайд аль-Нахайян.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе президента, после торжественной церемонии встречи Серж Саргсян побеседовал с  Шейхом Мансуром ибн Зайдом аль-Нахайяном. Серж Саргсян выразил благодарность за организацию в дружественных Объединённых Арабских Эмиратах форума, посвящённого инвестиционным возможностям Армении. Он отметил, что это сделано, согласно достигнутым в ходе его предыдущего посещения ОАЭ договорённостям в короткие сроки. Президент выразил надежду, что итоги форума, также как предстоящие договорённости с Шейхом Мансуром ибн Зайдом аль-Нахайяном, внесут свой серьёзный вклад и будут играть важную роль в деле дальнейшего развития армяно-эмиратских отношений.
Президент Армении также провёл обстоятельную беседу об инвестиционном форуме «Армения - Объединённые Арабские Эмираты» также с министром экономики ОАЭ Султаном аль-Мансури.