Տավուշի մարզում անցած տարվա ամռանն անչափահաս աղջկա սպանության աղմկահարույց գործով առաջին դատական նիստը հետաձգվել է:
NEWS.am-ին ամբաստանյալ Արսեն Խոջոյանի փաստաբան Աննա Մեժլումյանը նշեց, որ նիստը հետաձգվել է, քանի որ դատախազը չէր ներկայացել:
Ըստ մեղադրական եզրակացության՝ Արսեն Խոջոյանը 2016թ հունիսի 24-ին ժամը 20։00-ի սահմաններում Բերդ- Վերին Կարմիրաղբյուր ավտոճանապարհի 7-րդ կմ հատվածում իր մոր հասցեին տրված հայհոյանքի պատճառով առաջացած վիճաբանության ժամանակ դիտավորությամբ ապօրինաբար կյանքից զրկելու նպատակով իր մոտ գտնվող դանակով հարվածներ է հասցրել նույն գյուղի անչափահաս բնակչուհի Աստղիկի պարանոցի եւ որովայնի շրջանում, ինչի հետեւանքով ստացած կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներից աղջիկը մահացել է
Արսեն Խոջոյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն)։ Նա կալանավորված է: Գործը քննվում է Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում:
Հիշեցնենք, որ Արսեն Խոջոյանը գերեվարվել էր Ադրբեջանի կողմից 2014-ի մարտի 7-ին, իսկ ազատ արձակվել ապրիլի 10-ին: Գերեվարությունից վերադառնալուց հետո նա բողոքում էր ֆիզիկական ու հոգեկան խնդիրներից:

Первое заседание суда по делу Арсена Ходжояна, обвиняемого в убийстве несовершеннолетней девушки, отложено.
Как сообщила корреспонденту Новости Армении - NEWS.am адвокат Анна Межлумян, заседание отложено в связи с тем, что прокурор не явился.
По данным следствия, около 20:55 часов 24 июня 2016 г. поступил сигнал о том, что на обочине дороги в селе Верин кармирахпюр обнаружено тело. Это оказалась 17-летняя девушка с многочисленными ножевыми ранениями. Девушка была доставлена в медцентр «Берд», где скончалась, не приходя в сознание. Возбуждено уголовное дело по ч.1 статьи 104 УК.
В ходе следствия установлено, что вечером 24 июня 2016 года девушка на такси ехала в компании Арсена Ходжояна из Берда в село Верин кармирахпюр. Не доезжая до села, они вышли и продолжили путь пешком. По предварительным данным, молодой человек выпил, и хотел прогуляться, чтобы протрезветь. По дороге между молодыми людьми возник спор из-за того, что девушка якобы оскорбила мать Арсена, в результате он нанес многочисленные ножевые ранения девушке в область шеи и брюшной полости. Ранения оказались несовместимыми с жизнью. А.Ходжояну предъявлено обвинение по ч.1 статьи 104 (убийство).
Напомним, что речь о побывавшем в азербайджанском плену Арсене Ходжояне. После возвращения из плена молодой человек жаловался на физические и психические проблемы.