Կոտայքի մարզի Եղվարդ համայնքում քարոզարշավի ժամանակ բնակիչներն այսօր՝ մարտի 25–ին, վարչապետ Կարեն Կարապետյանին խնդրեցին  լուծել համայնքի միակ  մանկապարտեզի հարցը։ Քաղաքացիները դժգոհել են, որ շուրջ 300 երեխա սպասում էիր հերթին եւ չի կարող այցելել մանկապարտեզ։
Կարեն Կարապետյանը հետաքրքրվել է, թե արդյոք համայնքի  առաջիկա հինգ տարվա ծրագրում ներառված է մանկապարտեզի հարցը,  ինչին պատասխանել են, թե տանիքի վերանորոգման աշխատանքները շուտով սկսվելու են եւ ընդհանուր վերանորոգման համար գումար չկա եւ մանկապարտեզի հարցը մոտ 5 տարի անց կկարողանան լուծել։
Կարեն Կարապետյանը հակադարձել է, թե կտուրը սարքում են՝ որ ինչ անեն, եթե ամբողջ մանկապարտեզը  չեն վերանորոգում։
«Այնպես պետք է անեք, որ մասնավոր մանկապարտեզ կառուցվի, մասնավորը շահագրգռված լինի այդ հարցում, ունեւոր ընտանքի երեխաները կարողանան այդ մանկապարտեզ այցելել, իսկ նրանք, ովքեր հնարավորություն չունեն, նրանց համար  տեղ կբացվի։ Սա հարցի լուծման տարբերակ է, մնացածը դուք պետք է լուծեք համայնքով»,–ասել է վարչապետը։

Нужно сделать так, чтобы был построен частный детсад, его смогут посещать дети из обеспеченных семей. Таким образом премьер-министр Армении, вице-председатель Республиканской партии Карен Карапетян отреагировал на просьбу жителей Егварда решить вопрос единственного детсада. Отметим, что Карапетян проводит встречу с избирателями в Егварде.
По  словам жителей Егварда, около 300 детей ждут своей очереди в детсад. Карен Карапетян поинтересовался, включен ли вопрос детсада в программу предстоящих 5 лет, на что последовал ответ: скоро стартуют  работы по ремонту крыши. А для общего ремонта нет средств, вопрос детсада можно будет решить  примерно через 5 лет.
На это Карен Карапетян возразил: а зачем нужен ремонт крыши, если сам детсад полностью не ремонтируется? «Нужно сделать так, чтобы был построен частный детсад, его смогут посещать дети из обеспеченных семей. А для детей  из тех семей,  у которых нет  этой возможности, откроются новые места. Это один из вариантов решения вопроса», - сказал премьер-министр Армении.