Բոլոր ծրագրերը շատ մեծ հետաքրքրություն են ներկայացնում, քանի որ դրանք  հիմնականում էներգետիկայի ոլորտում են: Այս մասին, այօսր՝ մարտի 25-ին, «Հայաստանի ներդրողների ակումբ» ոչ հրապարակային պայմանագրային ներդրումային ֆոնդի գործունեության պաշտոնական մեկնարկի արարողությունից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշել է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը:
Հարցին, թե Արդեն կա՞ որոշակի ուրվագծված ներդրումների ծավալի չափ, եւ կա՞ն արդեն հստակ ծրագրեր, Սամվել Կարապետյանը պատասխանել է. «Մենք ունենք գնահատականներ, ընտրել ենք ներդրումային ծրագրեր, որոնք ներկայացված են: Մեր կողմից այդ ծրագրերը հիմնականում ընդունված են եւ առաջինը, այդ ուղղություններով  փորձելու ենք մոտակա ժամանակներս անել մեր ներդրումները: Բոլոր ծրագրերը շատ մեծ հետաքրքրություն են ներկայացնում, քանի որ դրանք  հիմնականում էներգետիկայի ոլորտում են: Մենք փորձելու ենք արագ ներդրումների հաշվին աջակցել, որպեսզի կառավարությունը հնարավորություն ունենա վերանայել սակագները՝ ի օգուտ նվազեցման: Ծավալները կան եւ քիչ չեն»:
Ասուլիսի ավարտին ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը նշել է. «Հարգելի ընկերներ, քանի որ էմոցիաներս շատ են, նորից ուզում եմ բոլորիդ շնորհակալություն հայտնել: Չեք պատկերացնում՝ ինչքան շահագրգռված եմ, ավելին, նույնիսկ համոզված եմ, որ դուք երբեւէ չեք փոշմանի, որ այսպիսի քայլ եք արել: Մենք դրանով կփոխենք մթնոլորտը Հայաստանում»:

Все программы представляют большой интерес, поскольку они, в основном, касаются энергетической сферы. Об этом заявил в беседе с журналистами после церемонии официального открытия деятельности непубличного договорного инвестиционного фонда «Клуба инвесторов Армении» 25 марта президент  группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян.
«Мы сделали оценки, выбрали инвестиционные программы, которые представлены. С нашей стороны данные программы, в основном, приняты. И по этим направлениям мы попытаемся в ближайшее время сделать  инвестиции. Все программы представляют большой интерес, поскольку   они, в основном, касаются энергетической сферы. Мы попытаемся за счет быстрых внедрений поддержать Правительство, чтобы оно  получило возможность пересмотреть тарифы в пользу их снижения», - сказал он.
В свою очередь, премьер-министр Армении Карен Карапетян заявил: «Поскольку меня переполняют эмоции, я просто хочу всех поблагодарить. Вы не представляете, насколько я заинтересован во всем этом, и вы никогда не пожалеете о сделанном вами шаге. Мы этим изменим атмосферу в Армении», - сказал глава Правительства Армении.