Մինսկի միլիցիան ձերբակալություններ է սկսել Գիտությունների ակադեմիայի հրապարակում, որտեղ ավելի վաղ ընդդիմությունը հայտարարել էր չարտոնված բողոքի ակցիայի հավաքի մասին: Meduza-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանությունը փաստաթղթերի ստուգման պատրվակով ձերբակալում է բոլոր նրանց, ովքեր հրապարակում երկար են մնում:
Միլիցիան լրագրողներին չի ձերբակալում: Անցորդների ձերբակալությունը սկսվել է ժամը 14-ից, երբ նշանակված էր բողոքի ակցիայի մասնակիցների հավաքը: Նշվում է, որ իրավապահները հանգիստ են գործում եւ ուժ չեն կիրառում:
Tyt.by-ի տեղեկություններով հասարակական տրանսպորտը Գիտությունների ակադեմիայի մոտ չի կանգնում:
Մարտի 25-ին Բելառուսում նշվում է ոչ պաշտոնական տոն՝ Կամքի օրը, որը կապված է Բելառուսի ժողովրդական հանրապետության հռչակման տարեդարձի հետ:
Ընդդիմադիր առաջնորդ Նիկոլայ Ստատկեւիչը Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հակառակորդներին կոչ է արել մարտի 25-ին հավաքվել Գիտությունների ակադեմիայի մոտ բողոքի ակցիա անցկացնելու: Նա ակցիան անցկացնելու ծանուցում չի ներկայացրել, բայց ընդդիմության մյուս ներկայացուցիչները փորձել են իշխանությունների հետ համաձայնության հասնել քաղաքի տարբեր վայրերում հանրահավաքներ անկացնելու շուրջ եւ մերժում են ստացել:

Милиция Минска начала задержания на площади у Академии наук, где ранее оппозиция объявила сбор участников несогласованной акции протеста. По данным Meduza, милиция задерживает тех, кто задерживается на площади, под предлогом проверки документов.
Журналистов милиция не задерживает. Задержания прохожих начались до 14:00 именно на это время был назначен сбор участников акции протеста. Корреспондент агентства отмечает, что правоохранительные органы действуют спокойно и силу не применяют.
По данным Tyt.by, общественный транспорт перестал останавливаться рядом с Академией наук.
25 марта в Белоруссии отмечается неофициальный праздник День воли, связанный с годовщиной объявления Белорусской народной республики.
Оппозиционный лидер Николай Статкевич призвал противников Александра Лукашенко собраться 25 марта у Академии наук в Минске на акцию протеста. Он не подавал уведомления о ее проведении, но другие представители оппозиции пытались договориться с властями о митингах в различных местах города — и получили отказ.