Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Ռիչարդ Հոգլանդին (ԱՄՆ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին վերաբերող հարցեր, անդրադարձել արցախա-ադրբեջանական հակամարտության շփման գծում տիրող իրավիճակին:
Համանախագահները ՀՀ Նախագահին տեղեկացրել են Բաքվում ունեցած հանդիպումների մասին:
Հանդիպման մասնակիցները կարևորել են բանակցային գործընթացում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հանձնառություններին կողմերի հավատարմությունը, ինչպես նաև Վիեննայում և Սանկտ  Պետերբուրգում բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման անհրաժեշտությունը:

YEREVAN. - President of Armenia Serzh Sargsyan on Monday received the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russia), Richard Hoagland (US), Stéphane Visconti (France) and the Personal Representative of the Chairperson-in-Office,  Andrzej Kasprzyk.
At the meeting, the interlocutors discussed issues related to the process of peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, as well as the situation on the contact line between the Artsakh-Azerbaijani opposing forces.
The co-chairs briefed President Sargsyan on the meetings held in Baku.
The meeting participants underscored the faithfulness of the parties to the commitments aimed at the peaceful settlement of the conflict, as well as the need for implementing the agreements reached in Vienna and Saint Petersburg.