Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Գրանդ Թորնթոն Ինթերնեշնլ» աուդիտորական ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Էդվարդ Նասբաումի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետը բարձր է գնահատել «Գրանդ Թորնթոն Ինթերնեշնլ»-ի հետ համագործակցությունը եւ շնորհավորել Հայաստանում գործունեություն ծավալելու 20-ամյակի կապակցությամբ: Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է եւ բաց քննարկելու ընկերության յուրաքանչյուր առաջարկ: Վարչապետը կարեւորել է «Գրանդ Թորնթոն Ինթերնեշնլ»-ի եւ Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի փոխգործակցությունը՝ մեր երկրում բիզնես միջավայրի բարելավման համատեքստում:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էդվարդ Նասբաումը նշել է, որ Հայաստանը «Գրանդ Թորնթոն Ինթերնեշնլ»-ի կարեւորագույն գործընկերներից մեկն է, իսկ ընկերությունը 20 տարիների ընթացքում մեր երկրում հասել է լուրջ հաջողությունների, զբաղեցնում է աուդիտորական շուկայի 30 տոկոսը: Նասբաումն ընդգծել է, որ շարունակելու են ներդրումային ծրագրերը ՀՀ-ում եւ պատրաստակամություն հայտնել կառավարության, Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի հետ համագործակցությամբ խթանել տնտեսության զարգացմանը:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял главного исполнительного директора аудиторской компании «Гранд Торнтон Интернейшнл» Эдварда Насбаума.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении, Карапетян высоко оценил сотрудничество с «Гранд Торнтон Интернейшнл» и поздравил в связи с 20-летием развертывания деятельности в республике. Премьер-министр подчеркнул, что Правительство Армении готово и открыто для обсуждения любого предложения компании. Он также отметил важность сотрудничества «Гранд Торнтон Интернейшнл» и Центра стратегических инициатив в контексте улучшения бизнес-среды в стране.
В свою очередь, Эдвард Насбаум заявил, что Армения является одним из важнейших партнеров их компании. По его словам, в течение 20 лет  компания «Гранд Торнтон Интернейшнл» добилась в Армении серьезных успехов и занимает 30% аудиторского рынка. Насбаум подчеркнул, что они продолжат инвестиционные программы в Армении и выразил готовность способствовать развитию экономики путем сотрудничества с Правительством, Центром стратегических инициатив.