Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Գրանդ Թորնթոն Ինթերնեշնլ» աուդիտորական ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Էդվարդ Նասբաումի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետը բարձր է գնահատել «Գրանդ Թորնթոն Ինթերնեշնլ»-ի հետ համագործակցությունը եւ շնորհավորել Հայաստանում գործունեություն ծավալելու 20-ամյակի կապակցությամբ: Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է եւ բաց քննարկելու ընկերության յուրաքանչյուր առաջարկ: Վարչապետը կարեւորել է «Գրանդ Թորնթոն Ինթերնեշնլ»-ի եւ Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի փոխգործակցությունը՝ մեր երկրում բիզնես միջավայրի բարելավման համատեքստում:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էդվարդ Նասբաումը նշել է, որ Հայաստանը «Գրանդ Թորնթոն Ինթերնեշնլ»-ի կարեւորագույն գործընկերներից մեկն է, իսկ ընկերությունը 20 տարիների ընթացքում մեր երկրում հասել է լուրջ հաջողությունների, զբաղեցնում է աուդիտորական շուկայի 30 տոկոսը: Նասբաումն ընդգծել է, որ շարունակելու են ներդրումային ծրագրերը ՀՀ-ում եւ պատրաստակամություն հայտնել կառավարության, Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի հետ համագործակցությամբ խթանել տնտեսության զարգացմանը:

YEREVAN. – The Prime Minister of Armenia, Karen Karapetyan, received the CEO of Grant Thornton International audit firm, Edward “Ed” Nusbaum.
The PM lauded cooperation with Grant Thornton International, and congratulated the company on the 20th anniversary of its doing business in Armenia, the press office of the government informed Armenian News-NEWS.am. Karapetyan added that the Armenian government stood ready for an open discussion on any proposal by this company.
Nusbaum, in turn, noted that Armenia was a key partner of Grant Thornton International, the company had achieved great success in the country over the course of the past 20 years, and it held 30 percent of the audit market. He stressed that they will continue their investment projects in Armenia, and expressed readiness to promote the country’s economic development.