Մենք սրտով հայ ժողովրդի հետ ենք: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցի առիթով:
«Ապրիլի 24-ը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրն է: Ոմանք չեն ընդունու «ցեղասպանություն» եզրույթը, ոմանք կասկածի տակ են դնում զոհերի թիվը, քննարկում են «եղել է՝ չի եղել»: Ռուսաստանի Պետդուման դեռ 1995 թվականին է ընդունել «1915-1922 թվականներին հայ ժողովրդի ցեղասպանությունը նրա իսկ պատմական հայրենիքում՝ Արեւմտյան Հայաստանում դատապարտելու մասին» բանաձեւը:
Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի գրասենյակից մի քանի րոպեի հեռավորությամբ հայկական եկեղեցի կա: Մտա: Այսօր հոգով հայ ժողովրդի հետ ենք, որտեղ էլ լինենք»:

Our hearts are with the Armenian people.
Maria Zakharova, official representative of the Russian Ministry of Foreign Affairs, wrote the aforementioned on her Facebook page, on the 102nd anniversary of Armenian Genocide.
“April 24 is the day of commemoration of the victims of Armenian Genocide. Some people do not accept the term ‘genocide,’ some question the number of victims, they discuss, ‘it occurred, it didn’t occur.’ Back in 1995, the State Duma of Russia adopted the resolution “About Condemning the Armenian People’s Genocide, from 1915 to 1922, in their Historical Homeland: Western Armenia.’
“There is an Armenian church a few minutes away from the UN office in New York; I went in. Today, we stand with the Armenian people in spirit, wherever we are,” wrote Zakharova.