Ներկայում Թուրքիայի տարածքում հայտնված Արդահան քաղաքում բնակելի շենք կառուցելու համար փորված փոսում ենթադրաբար ռուս գեներալի պատկանող դագաղ է հայտնաբերվել։
Թուրքական Milliyet–ի փոխանցմամբ՝ Արդահանում բնակելի շենք կառուցելու ժամանակ փոս փորելու ժամանակ հայտնաբերված զինվորականի դագաղը քաղաքում իրարանցում է առաջացրել։ Քաղաքացիները շտապել են իրենց աչքով տեսնելու ենթադրյալ ռուս գեներալի դագաղը։
Ոստիկանությունը անվտանգության միջոցառումներ է ձեռնարկել եւ դագաղի գտնվելու վայրու, իսկ Արդահանի թանգարանի աշխատակիցները նշել են, թե դագաղը ամենայն հավանականությամբ պատկանել է 1877–1878 թվականների ռուս–թուրքական պատերազմի մասնակցած ռուս գեներալի։

При строительстве дома в городе Ардаган на северо-востоке Турции был обнаружен гроб с останками предположительно русского генерала.
Как сообщает  Milliyet,  находка стала сенсеацией для города. Жители поспешили собственным глазами увидеть гроб с останками русского офицера. Полиция предприняла меры безопасности в районе находки. Сотрудники местного музея считают, что гроб скорее всего относится к периоду русско-турецкой войны 1877-1878 гг.  Покойный одет в военную форму. По указанию прокурора гроб отправлен в музей Карса.