ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը Սանկտ Պետերբուրգում առանձնազրույցներ է ունեցել ՌԴ քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինի եւ ԲՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Իվան Նոսկեւիչի հետ։
ՀՀ Քննչական կոմիտեից NEWS.am-ին հայտնում են, որ կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ՝ կարեւորելով  քրեական գործերով սերտ համագործակցությունն ու իրավական օգնության ցուցաբերումը, սեղմ ժամկետներում միջազգային հարցումների կատարումը, օպերատիվ տեղեկատվության փոխանակումը։
ՌԴ քննչական կողմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինի հետ զրույցի ընթացքում քննարկվել են նաեւ Գյումրիում տեղակայված 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի զինծառայող Դմիտրի Յալպաեւի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործին վերաբերող հարցեր։ Ա.Հովսեփյանը ռուս գործընկերոջը որոշ տեղեկություններ է տրամադրել քրեական գործի քննության արդյունքների մասին։ Կողմերը կարեւորել են սպանության բացահայտման ուղղությամբ օպերատիվ ձեռնարկված միջոցառումները, կասկածյալի ինքնության պարզումը եւ ընդգծել քրեական գործով բոլոր հանգամանքների պարզման անհրաժեշտությունը։
ՌԴ եւ ԲՀ քննչական կոմիտեների ղեկավարների հետ հանդիպումների արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ հաջորդ եռակողմ հանդիպումը տեղի կունենա Երեւանում՝ 2017 թվականի աշնանը։

Глава Следственного комитета Армении Агван Овсепян провел в Санкт-Петербурге встречи с коллегами – главой СК России Александром Бастрыкиным и главой СК Беларуси Иваном Носкевичем.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе СК, стороны обсудили широкий круг вопросов, представляющих взаимный интерес, отметив важность тесного сотрудничества по уголовным делам и оказание правовой помощи, выполнение международных запросов в короткие сроки, обмен оперативной информацией.
Во время беседы с Александром Бастрыкиным обсуждались вопросы, касающиеся уголовного дела по убийству служащего 102-й базы в Гюмри Дмитрия Ялпаева. Агван Овсепян предоставил российскому коллеге некоторую информацию о результатах расследования.
По итогам встреч достигнута договоренность о проведении следующей трехсторонней встречи осенью текущего года в Ереване.