ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը Սանկտ Պետերբուրգում առանձնազրույցներ է ունեցել ՌԴ քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինի եւ ԲՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Իվան Նոսկեւիչի հետ։
ՀՀ Քննչական կոմիտեից NEWS.am-ին հայտնում են, որ կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ՝ կարեւորելով  քրեական գործերով սերտ համագործակցությունն ու իրավական օգնության ցուցաբերումը, սեղմ ժամկետներում միջազգային հարցումների կատարումը, օպերատիվ տեղեկատվության փոխանակումը։
ՌԴ քննչական կողմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինի հետ զրույցի ընթացքում քննարկվել են նաեւ Գյումրիում տեղակայված 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի զինծառայող Դմիտրի Յալպաեւի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործին վերաբերող հարցեր։ Ա.Հովսեփյանը ռուս գործընկերոջը որոշ տեղեկություններ է տրամադրել քրեական գործի քննության արդյունքների մասին։ Կողմերը կարեւորել են սպանության բացահայտման ուղղությամբ օպերատիվ ձեռնարկված միջոցառումները, կասկածյալի ինքնության պարզումը եւ ընդգծել քրեական գործով բոլոր հանգամանքների պարզման անհրաժեշտությունը։
ՌԴ եւ ԲՀ քննչական կոմիտեների ղեկավարների հետ հանդիպումների արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ հաջորդ եռակողմ հանդիպումը տեղի կունենա Երեւանում՝ 2017 թվականի աշնանը։

Chairman of the Investigative Committee of Armenia (ICA), Aghvan Hovsepyan, on Friday had a meeting with his Russian and Belarusian counterparts Alexander Bastrykin and Ivan Noskevich in St. Petersburg.
The sides discussed a wide range of issues of mutual interest, underscoring the importance of close cooperation in criminal cases, provision of legal assistance, execution of international inquiries in short terms and intelligence exchange, the press-service of the ICA informed Armenian News – NEWS.am.
During the meeting with Alexander Bastrykin,issues related to the criminal case on the murder of the serviceman of the 102nd Russian military base, Dmitri Yalpayev, in Gyumri.
Hovsepyan provided certain information to his counterpart regarding the investigation results.
By the end of the meetings, agreement was reached on holding the next trilateral meeting this fall in Yerevan.