Բրիտանական ոստիկանությանը հայտնի է մայրաքաղաք Լոնդոնում պատրաստվող երկու ահաբեկչության մասին: Այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը` վկայակոչելով Sunday Times պարբերականին, որն էլ հղում է անում ոստիկանությանը:
Հակաահաբեկչական ստորաբաժանման բարձրաստիճան պաշտոնյան հայտնել է, որ ահաբեկչություն իրականացնելու երկու ծրագիր կա, որոնց ոստիկանությունն ուշադրությամբ հետեւում է: Նա նշել է, որ անվտանգության միջոցառումներն ուժգնացված են, եւ իրավապահ մարմինները փորձում են հետեւել չարագործների քայլերին:
Ծայրահեղականները, ենթադրաբար, «Իսլամական պետություն» եւ «Ալ Քայիդա» ահաբեկչական խմբավորումների հետեւորդներ են:
Քննիչները կարծում են, որ ահաբեկիչները կապ չունեն ոչ հինգշաբթի օրը Վեսթմինսթերում ձերբակալված Հալիդ Մոհամեդ Օմար Ալիի, ոչ էլ անձանց խմբի հետ` ձերբակալված հինգշաբթի լույս ուրբաթ գիշերը տեղի ունեցած ստուգայցերի ընթացքում:

Британской полиции известно о по меньшей мере двух готовящихся терактах в Лондоне. Об этом пишет агентство РИА Новости со ссылкой на издание Sunday Times со ссылкой на источники в полиции.
Есть два плана по совершению терактов, которые мы внимательно отслеживаем, заявил высокопоставленный сотрудник контртеррористического подразделения, отметив, что меры безопасности усилены и правоохранительные органы пытаются отследить шаги злоумышленников.
Экстремисты, предположительно, являются последователями идей террористических группировок «Исламское государство» и «Аль-Каида».
Следователи считают, что террористы не имеют связей ни с задержанным в четверг в Вестминстере Халидом Мохамедом Омаром Али, ни с группой лиц, арестованных во время рейдов в ночь с четверга на пятницу.