Մայիսի 8-ի առավոտյան ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել դժբախտ պատահար: Ըստ նախնական տվյալների, ճանապարհա-տրանսպորտային պատահարի հետեւանքով, զորամասին հարակից ջրամբարում ջրահեղձ են եղել ՊԲ զինծառայողներ Ռուբեն Մնացականի Բարսեղյանը (ծնվ. 1998թ.),  Ռաֆայել Արթուրի Բիշարյանը (ծնվ. 1997թ.) եւ  Ռուբեն Հովհաննեսի Մնացականյանը (ծնվ. 1998թ.): Որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել են Ռուբեն Բարսեղյանի եւ Ռաֆայել Բիշարյանի մարմինները: Ռուբեն Մնացականյանի ճակատագիրը պարզելու համար որոնողական աշխատանքները շարունակվում են:
Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը եւ իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին:

An accident took place in one of the military units located in the northern direction of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Defense Army on Monday morning.
According to the preliminary information, Defense Army servicemen Ruben Barseghyan (born in 1998), Rafayel Bisharyan (born in 1997) and Ruben Mnatsakanyan (born in 1998) drowned in a reservoir nearby the military units as a result of a traffic accident.
Due to the search operation, the bodies of Ruben Barseghyan and Rafayel Bisharyan were found. The work is underway to determine the fate of Ruben Mnatsakanyan.
Investigation is underway to find out the details of the incident, the press-service of the Artsakh Defense Ministry reports.
The NKR Defense Army shares the grief of the loss and extends its support to the soldiers’ family members, relatives and fellow servicemen.