Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը չի շտապում «Ելք» դաշինքի ներկայացրած ընտրակաշառքի վերաբերյալ ահազանգերը համարել հենց ընտրակաշառք:
Այսօր՝ մայիսի 14-ին, Երեւանի քաղաքապետի ընտրություններին քվեարկությունից հետո լրագրողների հետ զրույցում վարչապետը հորդորեց սպասել իրավապահ մարմինների քննության արդյունքներին:
«Կարծում եմ՝ տարեցտարի մեր ընտրությունները ավելի արդար են եւ թափանցիկ: Բոլոր ընտրությունների ժամանակ նմանատիպ դեպքեր լինում են, բայց մենք վստա՞հ ենք, որ դա ընտրակաշառք է, իրավապահ մարմինները դրանով զբաղվում են: Մենք մի նյութով, թղթով միանգամից եզրակացություն ենք անում, ուզում ենք չէ՞ օրենքի երկիր դառնանք, եկեք սպասենք, տեսնենք՝ իրավապահներն ինչ կասեն»,- ասաց Կարեն Կարապետյանը:
Ինչ վերաբերում է նույն «Ելք» դաշինքի մեկ այլ հայտարարության, թե ոստիկանության աշխատակիցները ձայներ են հավաքել քաղաքապետի թեկնածու Տարոն Մարգարյանի համար, վարչապետը նշեց, որ ինքն այդ թղթերը չի տեսել, լսել է միայն:
Հիշեցնենք, որ «Ելք» դաշինքի անդամները հրապարակել են Տարոն Մարգարյանի շտաբի մոտ գտնվող աղբարկղից հայտնաբերված փաստաթղթեր, որոնցում երեւում է, թե ոստիկանության ՊՊԾ գնդի աշխատակիցները քանի ձայն են ապահովելու Տարոն Մարգարյանի համար: Միեւնույն ժամանակ կան ընտրակաշառքի վերաբերյալ թղթեր: Ի դեպ, լրագրող Աննա Զախարյանը ոստիկանություն հաղորդում էր տվել, որ հարձակման է ենթարկվել, երբ նկարահանում էր այդ նույն շտաբում ընտրակաշառքի բաժանումը։ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է լրագրողի հեռախոսում պահպանված տեսանյութը, որը չէին հասցրել ոչնչացնել Տարոն Մարգարյանի շտաբի անդամները։ Այս միջադեպի առթիվ Մալաթիա – Սեբաստիա համայնքի ոստիկանությունում քննություն է իրականացվում։ Նիկոլ Փաշինյանն ու իր թիմակիցները դիմել էին ԿԸՀ՝ պահանջելով չեղարկել ՀՀԿ-ի գրանցումը: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մերժել է դիմումը:

YEREVAN. – Armenian Prime Minister Karen Karapetyan urged to wait till the end of an investigation into vote-buying reports.
Talking to reporters after casting his ballot in Yerevan council elections, Karapetyan said the elections in Armenia are “becoming more fair and transparent” each time.
“Such incidents occur during any elections. But are we sure that it was an election bribe? Law enforcement authorities are dealing with this issue. We have to draw conclusions having only a paper. But if we want to have a country governed by rule of law, let's wait for the results of the investigation,” he said.
Speaking about Yelk bloc’s statement that the law enforcers were collecting votes for RPA candidate Taron Margaryan, Prime Minister said he had heard about it but seen no papers.
Yelk bloc showed documents found in a garbage bin near the campaign headquarters of Taron Margaryan. The documents reveal that police were ensuring votes for Margaryan. The bloc also presented papers about vote-buying.
Journalist Anna Zakharyan filed an application with the police about the crime because she had been attacked when she was filming the process of distributing electoral bribery at RPA headquarters. Nikol Pashinyan posted a video preserved in the journalist's phone, which the members of Taron Margaryan's staff did not manage to destroy. An investigation is being conducted in the police department of the Yerevan-Malatia-Sebastia administrative district.