Արդարադատության նորանշանակ նախարար Դավիթ Հարությունյանը դեռ վաղ է համարում խոսել նախարարությունում սպասվող կադրային փոփոխությունների մասին։
«Տեսնենք, դեռ շուտ է խոսել կադրային փոփոխությունների մասին»,- այսօր՝ մայիսի 28-ին, Սարդարապատի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում նշեց նա:
Անդրադառնալով ոլորտում առաջնահերթություններին, նախարարն ասաց, որ կարող է դրանք առանձնացնել, բայց ասյ պահին չի ցանկանում. «Մի քանի օրից մանրամասն կխոսենք այդ մասին։ Այժմ լռության ուխտ ունեմ: Առանձնապես ինձնից ոչինչ չեք քաշելու, մի տանջվեք»:
Դավիթ Հարությունյանը նշեց, որ այսուհետեւ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար պաշտոն այլեւս չի լինելու։
Դիտարկմանը, թե այդ պաշտոնը հենց իր համա՞ր էր ստեղծվել, նախարարը նկատեց, որ մինչ իր՝ այնտեղ աշխատելը, այլ պաշտոնյաներ եւս եղել են այդ պաշտոնում։

Newly-appointed Justice Minister of Armenian Davit Harutyunyan considers it early to speak about staff changes to be made in the ministry.
“We’ll see, it is year early to speak about staff changes,” he told journalists in Sardarapat Memorial Complex on Sunday.
Referring to the priorities in the sphere, the minister said that he can point out to them, but doesn’t wish to do this now. “In a few days we will speak about this in detail. Now I have a vow of silence,” he added.
According to Harutyunyan, the office of a minister-chief of Government staff will no longer exist.
To the question as to whether that post was created exactly for him, the minister noted that prior to him other officials had held that post as well.