«Ավրորա»-ի շնորհիվ Հայաստանը դառնալու է մարդասիրական ամենախոշոր կենտրոններից մեկը: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 28-ին, facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Այսօր տեղի կունենա տարվա կարեւորագույն իրադարձություններից մեկը՝ 2017թ. «Ավրորա»-ի մրցանակաբաշխությունը։
Պատահական չէ, որ այս տարի մրցանակի շնորհման արարողությունը տեղի է ունենում մայիսի 28-ին՝ Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրը: Դա խորհրդանշում է մեր ժողովրդի անցած ճանապարհը՝ այն, որ ցեղասպանության ենթարկված ժողովուրդն ընդամենը մի քանի տարի անց իր մեջ ուժ ու կամք գտավ ստեղծելու իր անկախ պետությունը:
Եվ այսօր՝ 100 տարի անց, ցեղասպանություն վերապրածների անունից փրկիչներին երախտագիտություն հայտնելը ու ուրիշներին օգնելն իսկապես չափազանց ոգեւորիչ է եւ ապացուցում է, որ մենք հաղթած ու հաջողության հասած ազգ ենք:
Վստահ եմ, որ այս նախաձեռնության ու այն իրականություն դարձնող մարդկանց շնորհիվ Հայաստանը դառնալու է մարդասիրական ամենախոշոր կենտրոններից մեկը»,-գրել է Կարեն Կարապետյանը:

YEREVAN. - Thanks to Aurora Armenia will become one of the largest humanitarian centers of the world, Prime Minister of Armenian Karen Karapetyan wrote on his Facebook page on Sunday.
“One of the most important events of the year—the Aurora Prize Ceremony 2017—will take place today.
It is no coincidence that this year the ceremony is held on May 28, on the First Republic Day. This symbolized the path covered by our people and the fact that the nation subjected to Genocide only a few years later found force and will to create an independent state.
And now, 100 years later, expressing gratitude on behalf of the Armenian Genocide survivors and helping others is indeed very inspiring and proves that we are a victorious and successful nation.
I am confident that thanks to this initiative and the people who turned it into reality Armenia will become one of the largest humanitarian centers [of the world],” Karapetyan noted.