«Ավրորա»-ի շնորհիվ Հայաստանը դառնալու է մարդասիրական ամենախոշոր կենտրոններից մեկը: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 28-ին, facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Այսօր տեղի կունենա տարվա կարեւորագույն իրադարձություններից մեկը՝ 2017թ. «Ավրորա»-ի մրցանակաբաշխությունը։
Պատահական չէ, որ այս տարի մրցանակի շնորհման արարողությունը տեղի է ունենում մայիսի 28-ին՝ Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրը: Դա խորհրդանշում է մեր ժողովրդի անցած ճանապարհը՝ այն, որ ցեղասպանության ենթարկված ժողովուրդն ընդամենը մի քանի տարի անց իր մեջ ուժ ու կամք գտավ ստեղծելու իր անկախ պետությունը:
Եվ այսօր՝ 100 տարի անց, ցեղասպանություն վերապրածների անունից փրկիչներին երախտագիտություն հայտնելը ու ուրիշներին օգնելն իսկապես չափազանց ոգեւորիչ է եւ ապացուցում է, որ մենք հաղթած ու հաջողության հասած ազգ ենք:
Վստահ եմ, որ այս նախաձեռնության ու այն իրականություն դարձնող մարդկանց շնորհիվ Հայաստանը դառնալու է մարդասիրական ամենախոշոր կենտրոններից մեկը»,-գրել է Կարեն Կարապետյանը:

Благодаря премии «Аврора» Армения станет одним из самых крупных гуманитарных центров. Об этом на своей странице Facebook написал премьер-министр Армении Карен Карапетян.
«Сегодня состоится одно из главных событий – вручение премий «Аврора» 2017 года. Не случайно, что в этом году церемония вручения премий состоится 28 мая – в День Первой Республики Армения. Это символизируют путь, пройденный нашим народом – народ, подвергнутый геноциду, всего через несколько лет нашел в себе силы и волю создать независимое государство.
И сегодня, спустя 100 лет, выражение благодарности от  имени переживших Геноцида  и помощь другим действительно воодушевляет и доказывает, что мы нация-победитель, достигшая успеха.
Уверен, что благодаря этой инициативе и тем, кто ее реализует, Армения станет одним из самых крупных гуманитарных центров».