Երեւան - «Զվարթնոց» օդանավակայան եւ հակառակ ուղղությամբ ուղեւորափոխադրումները կանոնակարգելու վերաբերյալ ՀՀ վարչապետի հանձնարարականի համաձայն՝ ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը կազմակերպել է փորձնական երթուղի, որը կգործի հունիսի 14-ից՝ առավոտյան ժամը 10:00-ից:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, թե այն կաշխատի շուրջօրյա՝ 24 ժամ, յուրաքանչյուր ժամը մեկ։
Ուղեւորափոխադրումները կիրականացվեն Հանրապետության հրապարակի շատրվաններին կից գծանշումներով առանձնացված տարածքից, ավտոբուսներով եւ միկրոավտոբուսներով, որոնք կահավորված են օդորակիչներով եւ օդափոխիչներով։

YEREVAN. - The Ministry of Transport, Communication and Information Technologies of Armenia has upon the instruction of the Prime Minister organized a pilot route from Yerevan to Zvartnots airport and back. The route, which will operate 24/7, will be launched starting from 10:00 am on Wednesday, the press-service of the Ministry informed Armenian News – NEWS.am.
The transportation of passengers will be carried out by buses and microbuses, from the territory adjacent to the fountains of the Republic Square. The fare will be 300 AMD per passenger.