Երեւան - «Զվարթնոց» օդանավակայան եւ հակառակ ուղղությամբ ուղեւորափոխադրումները կանոնակարգելու վերաբերյալ ՀՀ վարչապետի հանձնարարականի համաձայն՝ ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը կազմակերպել է փորձնական երթուղի, որը կգործի հունիսի 14-ից՝ առավոտյան ժամը 10:00-ից:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, թե այն կաշխատի շուրջօրյա՝ 24 ժամ, յուրաքանչյուր ժամը մեկ։
Ուղեւորափոխադրումները կիրականացվեն Հանրապետության հրապարակի շատրվաններին կից գծանշումներով առանձնացված տարածքից, ավտոբուսներով եւ միկրոավտոբուսներով, որոնք կահավորված են օդորակիչներով եւ օդափոխիչներով։

Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении, согласно поручению премьер-министра, организовало пилотный маршрут Ереван-аэропорт «Звартноц» и обратно. Маршрут будет действовать с 14 июня, 10 часов утра.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства транспорта, связи и информационных технологий, маршрут будет работать круглосуточно. Перевозка пассажиров будет осуществлена на автобусах и микроавтобусах с территории, примыкающей к фонтанам на площади Республики. Стоимость за проезд для одного пассажира – 300 драмов.