Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը եւ «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերն այցելել են Երեւանի Ավան վարչական շրջանի Ծարավ Աղբյուր փողոցում կառուցվող ուսումնամարզական համալիրի շինհրապարակ: Կառավարության ղեկավարը եւ «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահը ծանոթացել են շինաշխատանքների ընթացքին, որոնք իրականացվում են մեծ ծավալով:
Համալիրը կառուցվում է ժամանակակից տեխնոլոգիաներով, որտեղ գործելու են մանկապարտեզ, դպրոց, լողավազան, սահադաշտ, ֆուտբոլային դաշտ, ինչպես նաեւ մարզասրահներ, պարասրահ: Ուսումնամարզական համալիրն օրական կարող է ընդունել շուրջ 2000 մարդ: Արդեն իսկ կատարվել են փակ սահադաշտի, մարզաառողջարարական համալիրի, դպրոցի եւ մանկապարտեզի շինմոնտաժային աշխատանքները: Նախագծի շինարարությունն ամբողջությամբ իրականացվում է «Գազպրոմ» ՀԲԸ կողմից:
Այս նախագիծն ունի բացառապես սոցիալական ուղղվածություն:
Ալեքսեյ Միլլերը նշել է՝ որպես սոցիալական պատասխանատվությամբ ընկերություն՝ «Գազպրոմ»-ը կարեւորում է նման բարձրակարգ ուսումնամարզական համալիրի կառուցումը Հայաստանում, որը հնարավորություն կտա երեխաներին ու պատանիներին զբաղվել տարբեր մարզաձեւերով: Նա ընդգծել է, որ ապագայում ընկերությունը մեր երկրում նախատեսում է իրականացնել սոցիալական նոր ծրագրեր:

YEREVAN. - Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan and President of Gazprom PJSC Alexey Miller on Friday visited the construction site of an educational and sport complex in Avan district of Yerevan.
They got familiarized with the large-scale construction works.
The complex is constructed with modern technologies: it will include a kindergarten, school, swimming pool, football pitch, as well as gyms and a dancehall. The complex can host 2000 people per day. The construction and mounting work of the close skating rink, sports and health complex, as well as the school and kindergarten has already been completed. The construction of this exclusively public-oriented project is implemented by Gazprom PJSC.
Alexey Miller, for his part, noted that Gazprom attached importance to the construction of the high-level educational and sports complex in Armenia, which will enable children and teenagers to do different sports. He also stressed that in the future the company plans to implement new social programs in Armenia.