Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 21-ին այցելել է Մարտակերտի եւ Ասկերանի շրջաններ:
Մարտակերտ քաղաքում նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
շրջվարչակազմի պատասխանատուների հետ: Քննարկվել են շրջանում սոցիալ-տնտեսական ծրագրերի իրականացմանը, ինչպես նաեւ գյուղատնտեսության, շինարարության, ենթակառուցվածքների եւ մշակույթի ոլորտներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Այնուհետեւ նախագահն Ասկերան շրջկենտրոնում հրավիրել է խորհրդակցություն՝ Ասկերանի եւ
Մարտունու շրջաններում կարկտահարության հետեւանքով տուժած գյուղացիներին օգնություն տրամադրելու հարցերի շուրջ:
Երկրի ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ նախանշված ծրագրերը ժամանակին եւ բարձր որակով իրականացնելու եւ առկա խնդիրները պատշաճ մակարդակով լուծելու ուղղությամբ:

Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Мартакертский и Аскеранский районы.
Как сообщает пресс-служба главы карабахского государства, в городе Мартакерт Президент провел рабочее совещание с ответственными работниками райадминистрации.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся реализации социально-экономических программ в районе, а также сельского хозяйства, строительства, инфраструктуры и культуры.
Затем в райцентре Аскеран Президент созвал совещание по вопросам оказания помощи жителям, чьи хозяйства пострадали вследствие града в Аскеранском и Мартакертском районах.
Глава государства дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по своевременной и качественной реализации намеченных программ и решению текущих проблем на должном уровне.