22-ամյա բրիտանացի Սեմ Թոմփթոնը պատմել է, թե ինչպես են իրեն բռնաբարել երկու տղամարդիկ, որպեսզի խախտի տղամարդկանց բռաբարությունների մասին խոսելու տաբուն։ «Տղամարդիկ պետք է առնական լինեն։ Տղամարդկանց բռնաբարությունները դեռ արգելված թեմա է, բայց ես ուզւոմ եմ դրան վերջ տալ, որպեսզի մյուս զոհերն էլ կարողանան խոսել իրենց ապրումների մասին»,- ասել է Սեմը։
Նա խոստովանել է, որ երբեք չէր կարծում, թե բռնաբարության զոհ կդառնա։ «Ինձ հետ տեղի ունեցածից հետո ես ինձ մեղավոր էի համարում, ուզում էի ինքնասպան լինել»,- նշում է նա։ Դեպքը տեղի է ունեցել անցած տարվա սեպտեմբերին։ Սեմն իր ընկերոջ հետ Մանչեսթերի բարերից մեկում էր։ Որոշ ժամանակ անց նա տեսադաշտիցի կորցրել է իր ընկերոջը։ Ինչ- որ տղաներ նրան առաջարկել են խմել։ Հետո էլ հրավիրել են խմել հյուրանոցի համարում։ Հետո հավաքվածները սկսել են ցրվել ու Սեմը մնացել է մենակ՝ երկու տղամարդկանց հետ։ Նրանք շարունակել են խմել, որից հետո Սեմը տրանսի մեջ է ընկել։ Հետո տղամարդիկ նրան հերթով բռանաբարել են։ «Դա շարունակվել է մի քանի ժամ, բայց ես միայն տուն վերադառնալուց հետո եմ գիտակցել, թե ինչ է իրականում տեղի ունեցել»,- պատմում է Սեմը։ Նրա խոսքով ինքը հոգեկան ցնցում է ստացել, ուզում էր ինքնասպան լինել, որոշ ժամանակով բաժանվել էր ընկերուհուց։ «Ես կորցրել էի սեքսի հանդեպ հետաքրքրությունը։ Ես ընկերուհուս հետ սեքսով էի զբաղվում միայն որպեսզի ինքս ինձ ապացուցեմ, որ ես նորմալ եմ»,- ասել է նա։ Երկարատեւ թերապիան նրան ուշքի է բերել ու նա համակերպվել է տեղի ունեցածի հետ։ Եվ հիմա որոշել է անկեղծորեն պատմել իր հետ կատարվածի մասին , որպեսզի խախտի հասարակական տաբուն։
Ոստիկանությունը դեռ հետաքննում է Սեմի գործը։ Չնայած եղել են կալանավորումներ, բայց քննությունը դեռ չի ավարտվել։

22-летний британец Сэм Томпсон рассказал о том, как был изнасилован двумя мужчинами, чтобы нарушить табу о мужских изнасилованиях. «Мужчины должны быть мужественными. Мужское изнасилование – все еще табу. Но я хочу положить этому конец, чтобы другие жертвы могли пережить то, что с ними случилось», - отметил Сэм, пишет Mirror.
По его собственному признанию, он никогда не думал, что станет жертвой изнасилования. «После того, что произошло, я считал себя виноватым, хотел покончить с собой», - отмечает он. Это случилось, в сентябре прошлого года. Сэм тусил с другом в одном из баров Манчестера. Спустя какое –то время, он потерял приятеля из вида. Какая-то компания в баре предложила ему выпить. Позже они продолжили пить в номере отеля. Компания постепенно разошлась, и Сэм остался в обществе двух мужчин. Они предложили ему еще выпить, после чего Сэм впал в состояние транса. Затем мужчины по очереди изнасиловали его. «Это продолжалось несколько часов, но в реальности я понял, что произошло лишь когда вернулся домой», - рассказывает Сэм.  По его словам,  он пережил нервный срыв, хотел наложить на себя руки и на какое-то время разошелся с девушкой. «Я потерял интерес к сексу. Я занимался с ней любовь, только, чтобы доказать себе, что я нормальный», - говорит он. Длительная терапия помогла ему придти в себя и смириться с тем, что произошло. Именно поэтому он решился открыто рассказать о том, что с ним случилось, чтобы общество могло преодолеть табу, связанное с мужскими изнасилованиями.
Полиция все еще расследует дело Сэма. Несмотря на то, что были произведены аресты, пока следствие не окончено.