Ես ուրիշների փողերը չեմ հաշվում։ Այս մասին հունիսի 27-ին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պետեկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանը։
Նա համաձայն չէ պնդմանը, որ հարկայինի ստուգումները շինծու են, իսկ իշխանություն ունեցողները ձեռքերը հեռու չեն տանում բիզնեսից։
«Ինչպե՞ս են հարստացել պաշտոնյաները։ Ես որտեղի՞ց իմանամ։ Մենք ստուգումներ անցկացնում ենք ըստ օրենքի, եւ մեզ համար տարբերություն չկա, թե ով եւ ինչ բիզնեսով է զբաղվում։ Եթե մենք ստուգում ենք խոշոր բիզնեսը, պետք չէ այդտեղ քաղաքական երանգ փնտրել՝ լինի դա «Քեթրին»-ի կամ «Ալեքս Տեքստիլ»-ի պարագայում։ Մի կենտրոնացեք անունների վրա»,- նշեց Հարությունյանը։
Հիշեցնենք, որ «Քեթրին գրուպ» ընկերությունը Հայաստանի խոշոր ներկրողներից է եւ պատկանում է պատգամավոր, նախկին գլխավոր հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանին։ «Ալեքս Տեքստիլ»-ը պատկանում է խոշոր ձեռներեցներից Սամվել Ալեքսանյանին։ Երկուսն էլ իշխող Հանրապետական կուսակցության անդամ են։

YEREVAN. – I don’t count other people’s money, said State Revenue Committee (SRC) Chairman Vardan Harutyunyan, on Tuesday speaking to reporters at the National Assembly of Armenia.
He disagreed with the argument that tax inspections in the country are fake and that those in power do not “move their hands” away from businesses.
“How have the officials [in Armenia] become rich? How would I know?” noted Harutyunyan. “We [the SRC] conduct inspections according to the law; and there is no difference for us as to who is engaged in business, and what [business]. If we are inspecting the big business [in the country], there is no need to seek a political tone there.”