Հայաստանի Արագածոտնի մարզը նոր մարզպետ ունի: Կառավարությունը հուլիսի 13-ի նիստում հաստատել է նախորդ մարզպետի՝ Գաբրիել Գյոզալյանի հրաժարականն ու նորի՝ Աշոտ Սիմոնյանի նշանակումը:
Նշենք, որ կուսակցական քվոտայով այս մարզը ղեկավարում են ՀՅԴ-ի ներկայացուցիչները: Գաբրիել Գյոզալյանն Արագածոտնի մարզպետ է եղել 2003-2009 թվականներին: 2016-ին, իշխող կոալիցիա ՀՅԴ-ի հերթական վերադարձից հետո, Գյոզալյանը նույնպես վերադարձավ պաշտոնին, իսկ հիմա հեռացավ: Նրան փոխարինած Աշոտ Սիմոնյանը ՀՅԴ-ի Երեւանի կոմիտեի ղեկավարն էր:

В Арагацотнской области Армении назначен новый губернатор. Отставка прежнего, Габриела Гезаляна, и назначение нового, Ашота Симоняна, одобрены на заседании Правительства 13 июля.
Отметим, что эту область по партийной квоте возглавляют  представители АРФ Дашнакцутюн. Ранее, в 2003 – 2009 гг., губернатором здесь был Габриел Гезалян. В 2016 году, после очередного возвращения АРФ Дашнакцутюн в правящую  коалицию, он вернулся на должность, но теперь оставил её. Сменил его Ашот Симонян, который возглавлял Ереванский городской комитет АРФД.