Հայկական շուկայում գրավիչ պայմաններ են ստեղծվել, ինչը կարելի է ներկայացնել արտասահմանյան ներդրողներին։ Այս մասին հուլիսի 13-ին հայտարարեց «Մենեջմենթ Միքս» ընկերության ղեկավար Րաֆֆի Սեմերջյանը։
Նրա հավաստմամբ՝ Եվրոպայի մի շարք երկրների համեմատ՝ Հայաստանում հարկահավաքության պայմանները շատ ավելի ընդունելի են։
«Դրա հետ մեկտեղ՝ Հայաստանում լավ կրթություն եւ լավ մասնագետներ գոյություն ունեն։ Բացի այդ, այլ երկրների համեմատ՝ նման մակարդակի մասնագետների աշխատավարձերը շատ ավելի ցածր են»,- նշեց Սեմերջյանը։
Նա, սակայն, խոստավանեց, որ եթե համեմատենք ԱՄԷ-ի եւ Վրաստանի հետ, հարկահավաքության ոլորտում Հայաստանը բարեփոխումների կարիք ունի։

На армянском рынке созданы привлекательные условия, и это можно представить зарубежным инвесторам. Об этом на встрече с журналистами 13 июля заявил руководитель  компании «Менеджмент Микс» (организация по привлечению крупных инвесторов в Армению) Раффи Семерджян.
По его заверению, в сравнении с некоторыми странами Европы в Армении куда более приемлемые условия налогообложения.
«Вместе с тем, в Армении есть хорошая образовательная база с хорошими специалистами. К тому же, в сравнении со многими другими странами в Армении более низкие зарплаты у специалистов такого уровня», - отметил Семерджян. Одновременно он признал, что в сравнении с Грузией и ОАЭ, Армения еще нуждается в проведении ряда реформ в сфере налогообложения.