Ուզբեկստանի արեւելքում երեք տղամարդ է մահացել՝ մասնավոր տան զուգարանի համար նախատեսված աղբահորից բջջային հեռախոսը հանելու փորձի ժամանակ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Երկրի ԱԻՆ-ը հայտնել է, որ Նամանագանսկի մարզի Յանգիկուրգանսկի շրջանի բնակիչը երկու տղամարդկանց խնդրել է աղբահորից հանել բջջային հեռախոսը։ Այնտեղ իջնելուց հետո տղամարդիկ կորցրել են գիտակցությունն ու չեն կարողացել հետ բարձրանալ։ Դեպքի վայր ժամանած բժիշկը նույնպես, փոսն իջնելով, կորցրել է գիտակցությունը։
«Միջադեպի հետեւանով երկու վարձու աշխատողները մահացել են դեպքի վայրում, իսկ բժիշկը մահացել է հիվանդանոցի ճանապարհին»,- ասել են փրկարարները։

На востоке Узбекистана трое мужчин погибли, доставая из выгребной ямы туалета частного дома сотовый телефон, передает РИА Новости
Как сообщили представители МЧС республики, жительница Янгикурганского района Наманганской области попросила двух местных жителей достать сотовый телефон, который упал в выгребную яму туалета. После спуска мужчины потеряли сознание и не смогли подняться обратно. Прибывший по вызову врач также потерял сознание, спустившись в яму.
«В результате произошедшего двое нанятых работников умерли на месте происшествия, а врач скончался по дороге в местную больницу», — рассказали спасатели.