Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատմել է իր մանկության ամենավառ տպավորությունների մասին «Սիրիուս» մանկական կենտրոնի սաների հետ հանդիպման ժամանակ, փոխանցում է Gazeta-ն։
«Ես հիմնականում փողոցում եմ մեծացել՝ Լենինգրադի կենտրոնում։ Դա յուրատեսակ դպրոց ու համալսարան էր»,- ասել է նախագահը։
Նա նաեւ նշել է, որ ինքը հիշում է իր «ոչ կոռեկտ վարքագիծը» մի մարդու նկատմամբ ու նրա կտրուկ արձագանքը։ Պուտինը հավելել է, որ դա սովորեցնում է քաղաքավարի լինել ուրիշների նկատմամբ։
«Ամենավառ տպավորությունները մարզական մրցումներից էին։ Նույնիսկ փոքր մրցումների ժամանակ կային պահեր, որոնք առայսօր հիշում եմ»,- խոստովանել է նախագահը։

Президент России Владимир Путин рассказал о самых ярких впечатлениях своего детства на встрече с воспитанниками образовательного центра «Сириус» в Сочи, сообщает Gazeta
«Я значительную часть времени рос на улице, в центре Ленинграда. Мы с мальчишками там «функционировали». Это были свои университеты, своя школа», — сказал президент.
Он также отметил, что ему запомнилось его «некорректное поведение» в отношении человека и резкий отпор с его стороны на это поведение. Путин добавил, что это учит вежливому отношению к другим людям.
«Самые яркие впечатления были от спортивных состязаний. Даже на очень небольших соревнованиях были схватки, которые запомнились до сих пор», — признался президент.