Այսուհետ Ucom-ի U! կանխավճարային սակագնային պլանների բաժանորդներն անսահմանափակ կզանգեն Ռւսաստանի ՄեգաՖոն ցանց:
Ucom-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ մասնավորապես U!1000 սակագնային պլանի բաժանորդները կկարողանան Ucom ցանցի ներսում խոսելու համար նախատեսված անսահմանափակ րոպեներն օգտագործել նաեւ Ռուսաստանի ՄեգաՖոն ցանցում գտնվող իրենց մտերիմներին  զանգելու համար: Իսկ U!1500, U!2000, U!3000 սակագնային պլանների բաժանորդներն  անսահմանափակ կզանգեն նշյալ ուղղությամբ  իրենց սակագնային պլանում ներառված րոպեներն սպառելուց հետո:
«Մեր ընկերությունն աշխատում է հանդես գալ նորարարական լուծումներով եւ ինչ-որ չափով նաեւ գերազանցել բաժանորդների սպասումները», - նշում է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Հիշեցնենք, որ ներառումների վավերականության ժամկետի ավարտից հետո բաժանորդները կշարունակեն զանգել ՄեգաՖոնի համարներին 15 դրամ/րոպե բացառիկ սակագնով, եթե մինչ այդ ներառումներն ավտոմատ չեն ակտիվացել հաշվին բավարար գումար չլինելու պատճառով:

Отныне абоненты предоплатных тарифных планов U! от Ucom будут бесплатно звонить в российскую сеть МегаФон. В частности абоненты тарифного плана U!1000 смогут использовать включенные в тарифный план безлимитные минуты для звонков в сети Ucom также для звонков своим близким в сети МегаФон Россия.  А абоненты тарифных планов U!1500, U!2000, U!3000 будут безлимитно звонить по указанному направлению по исчерпании минут, включенных в их тарифный план.
«Наша компания работает с целью предоставления инновационных решений, а также для того, чтобы в какой-то мере превзойти ожидания наших абонентов», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Напомним, что по исчерпании срока действия ежемесячных вложений абоненты продолжат звонить на номера МегаФон по эксклюзивному тарифу в 15 драмов/мин, в случае, если до этого включения автоматически не реактивируются из-за наличия недостаточных средств на счету.