Ռուսաստանի Դաշնությունում դատապարտված եւ մեկ շաբաթ առաջ Հայաստան տեղափոխված Հրաչյա Հարությունյանի մոտ լիպոմա է հայտնաբերվել (ճարպային գոյացություն):
Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ անհրաժեշտության դեպքում Հարությունյանը կվիրահատվի:
Հիշեցնենք, որ Հրաչյա Հարությունյանը 6 տարի 9 ամիս ժամկետով ազատազրկման էր դատապարտվել: 2013 թվականի հուլիսին Հրաչյա Հարությունյանը Պոդոլսկի մերձակայքում բեռնատարով բախվել էր ուղեւորատար ավտոբուսին, ինչի հետեւանքով 18 մարդ էր զոհվել, ավելի քան 60 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածքներ էր ստացել: Նա հուլիսի 20-ին տեղափոխվել էր Հայաստան:

У осужденного в России и неделю назад доставленного в Армению Грачья Арутюняна обнаружена липома (жировая опухоль).
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Уголовно-исполнительного управления, в случае необходимости Грачья Арутюнян будет прооперирован.
Напомним, что Грачья Арутюнян был приговорен российским судом к лишению свободы на срок 6 лет 9 месяцев. Водитель грузовика Грачья Арутюнян в июле 2013 года стал виновником автомобильной аварии в Троицком районе близ Подольска, в результате которой погибли 18 человек, и более 60 человек получили травмы разной степени тяжести.