Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) փոխնախագահ Վազիլ Հուդակին:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ արդյունավետ գնահատելով ԵՆԲ հետ համագործակցությունը՝ վարչապետը կարեւորել է էներգետիկայի, տրանսպորտի, ջրամատակարարման, կոշտ թափոնների կառավարման ոլորտներում եւ մասնավոր հատվածում ներդրումային ծրագրերի իրականացումը: Կարեն Կարապետյանն անդրադարձել է տարբեր բնագավառներում ՀՀ կառավարության նախաձեռնած բարեփոխումներին, որոնք ուղղված են արդյունավետության բարձրացմանը, գործարար միջավայրի համար առավել նպաստավոր դաշտի ձեւավորմանը, ներդրումների ներգրավմանը:
Վազիլ Հուդակը, իր հերթին, նշել է, որ ԵՆԲ-ն պատրաստակամ է շարունակելու ՀՀ կառավարության հետ փոխշահավետ գործակցությունը համատեղ նախանշված ուղղություններով եւ կյանքի կոչելու նոր ծրագրեր, որոնք կնպաստեն Հայաստանի զարգացմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են էներգետիկայի, տրանսպորտի, մասնավոր հատվածի ուղղակի ֆինանսավորման ոլորտներում իրականացվող ծրագրերի ընթացքը, անդրադարձել հետագա քայլերին եւ համագործակցության ընդլայնման հեռանկարներին:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян 27 июля принял заместителя председателя Европейского инвестиционного банка Вазиля Худака.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства, высоко оценив сотрудничество с ЕИБ, Карапетян отметил важность осуществления инвестиционных программ в сферах энергетики, транспорта, водоснабжения, управления твердыми отходами и в частном секторе. Премьер-министр рассказал о реформах, инициированных Правительством Армении в различных областях, которые направлены на повышение эффективности, формирование наиболее благоприятных условий для бизнес-среды, привлечение инвестиций.
В свою очередь, Вазиль Худак подчеркнул, что ЕИБ готов продолжить взаимовыгодное сотрудничество с Правительством Армении по совместным указанным направлениям и претворить в жизнь новые программы, которые будут способствовать развитию Армении.
Собеседники обсудили ход реализуемых программ, дальнейшие шаги и перспективы расширения сотрудничества.