Հուրգադայի հյուրանոցներից մեկի լողափին հուլիսի 14–ին հարձակման ենթարկվելու հետեւանքով Կահիրեի «Նասեր» հիվանդանոց տեղափոխված ՀՀ երկու քաղաքացիներից մեկը դուրս է գրվել: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը: ՀՀ քաղաքացիներից մյուսը շարունակում է մնալ հիվանդանոցում, դեռ ապաքինվում է:
Նշենք, որ հուլիսի 15-ին նրանք ուղղաթիռով տեղափոխել էին Կահիրե։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 14-ին 28-ամյա Աբդել Ռահման Շաաբանը Հուրգադայի հյուրանոցներից մեկի ծովափին դանակով հարձակվել է զբոսաշրջիկների վրա, որի հետեւանքով սպանվել են գերմանացի երկու զբոսաշրջիկներ, եւս չորսը՝ Հայաստանի, Չեխիայի եւ Ռուսաստանի քաղաքացիներ, վիրավորվել են։

YEREVAN. – One of the two Armenian citizens, who were taken to a hospital in Cairo after being attacked on the beach of a hotel in Hurghada, has been discharged from the hospital.
Tigran Balayan, Spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia, has informed the aforementioned to Armenian News-NEWS.am.
The other Armenian citizen remains in the hospital and is still recovering.
On July 14, 28-year-old Abdel-Rahman Shaaban attacked tourists with a knife on the beach of a hotel in Hurghada, Egypt. As a result, two German tourists killed and four others—Armenian, Czech, and Russian citizens—were injured.