Վերջին մի քանի օրերին ավելի քան 100 մարդ է զոհվել Հնդկաստանի հյուսիսում տեղի ունեցած ջրհեղեղի հետեւանքով, հայտնում է DNA պարբերականը:
Արտակարգ իրավիճակների ազգային վարչության (NDMA) վերջին տվյալներով՝ Ասամ նահանգում զոհվել է 20 մարդ: Մոտ 183 հազար մարդ նախկինի պես վրանային քաղաքներում են ապրում:
Աղետի զոհերի թիվը կտրուկ աճել է Բիհար նահանգում: Երեքշաբթի հայտնի է դարձել, որ վերջին 2 օրերին ջրհեղեղի հետեւանքով 41 մարդ է զոհվել: Տարբեր տեղեկությունների համաձայն՝ Ութարաքհանդ նահանգում մինչեւ 25 մարդ կարող էր մահացած լինել ռազմական ճամբարի վրա սողանքի փլուզվելու հետեւանքով:
Անցյալ շաբաթվա վերջին տեղատարափ անձրեւներ են տեղացել Հնդկաստանի հյուսիսում, Նեպալում եւ Բանգլադեշում: Նեպալում 91 մարդ զոհվել է, 38 մարդ անհետ կորել: Բանգլադեշում զոհվել է 28 մարդ: Այսպիսով, ամբողջ տարածաշրջանում աղետի զոհ են դարձել առնվազն 225 մարդ:

More than 100 people have died in the last several days as a result of floods in northern India, DNA reported.
In Assam, the death toll rose to 20, over 183,000 people have taken shelter in over 400 relief camps, while the world famous Kaziranga national park has been submerged.
The second wave of floods within a span of 15 days in Assam has caused major damage to the infrastructure. Floods have damaged roads, bridges, embankments, and huge crop areas. Several rivers, including the Brahmaputra, are flowing above the danger level.
According to reports, 41 people, including women and children, have been killed in Bihar. In Uttarakhand, at least 25 people are feared killed in a landslide following a cloudburst in the remote area in Pithoragarh district.