Շվեյցարիայում արգելել են Porsche Cayenne մեքենաների գրանցումը, որոնք վնասակար նյութերի արտանետման ցուցանիշները նվազեցնող ծրագրեր ունեն: Այս մասին հայտնում է Rns.online գործակալությունը:
«Արգելքը տարածվում է 3-լիտրանոց դիզելային շարժիչով Cayenne-ի վրա: Սակայն այս միջոցառումները չեն առնչվում գրանցված ավտոմեքենաներին»,- նշված է հրապարակման մեջ:
Porsche AG ավտոարտադրողը Volkswagen հոլդինգի սեփականությունն է: Պարբերականի տեղեկություններով՝ վերջին ընկերությանն արդեն մեկացրել են արտանետումների ցուցանիշների նվազեցման ծրագրերի մանիպուլյացիայի մեջ:

В Швейцарии запретили регистрацию машин Porsche Cayenne, у которых стоят программы, позволяющие занижать показатели выбросов вредных веществ с атмосферу. Об этом сообщает агентство Rns.online.
«Запрет распространяется на Cayenne с трехлитровыми дизельными двигателями. Однако эти меры не распространяются на зарегистрированные авто», - говорится в публикации, передает Rostovgazeta.ru .
Автопроизводитель Porsche AG является собственностью холдинга Volkswagen. По данным издания, последнюю компанию уже уличали в манипуляциях с программами для понижения показателей выбросов.