Բաքվի ծանր հանցագործությունների դատարանը քննում է Նազիլի Գուլուբեկովայի (1983 թվականին ծնված) գործը։ Վերջինը մեղադրվում է հնգամյա որդու սպանության մեջ։
Vesti.Az-ի փոխանցմամբ՝ դատարանն ընթերցել է մեղադրական ակտը, որից մետո մեղադրյալը վատ ինքնազգացողության պատճառով հրաժարվել է ցուցմունք տալուց։ Մեղադրյալի եղբայրը հայտարարել է, որ միայն կատարվածից հետո է ինքն իմացել, որ քույրն աղանդավոր է։
Նա ասել է, որ այդ օրը տուն է եկել սպանությունից հետո՝  տանը տեսնելով ԱԻՆ-ի աշխատակիցներին եւ մեղադրյալի ամուսնուն՝ Ռուստամին, որը շատ հուզված էր։ Հետո եկել են ոստիկաններն ու կոտրել են դուռը, երեխան բազմոցին պառկած էր։
Պարզվել է՝ մայրը քրիստոնեական աղանդի անդամ էր։ Նա հայտարարել է, որ որդուն խեղդամահ է արել «չար ոգիներին քշելու համար»։
Ծաղկաձորի «Կովկասի գերուհի» ռեստորանի մենեջերը կասկածվում է 11 միլիոն դրամ հափշտակելու մեջ
Օրեր առաջ ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Հրազդանի բաժին...
Երևանում թալանել են հայտնի «Զիգզագ» խանութը. հափշտակել են 5 մլն 500 հազար դրամի բջջային հեռախոս
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ գողություն կատարած...

В Баку суд по делам о тяжких преступлениях рассматривает дело Назили Гулубековой (1983), обвиняемой в убийстве своего 5-летнего сына.
Как передает Vesti.Az, суд огласил обвинительный акт, после чего обвиняемая отказалась давать показания, сославшись на плохое самочувствие. Допрошенный законный представитель, брат обвиняемой заявил, что Н.Гулубекова прежде ничем не болела, но была по характеру замкнутой: «Только после случившегося я узнал, что она посещала какую-то религиозную секту».
Он сказал, что в тот день пришел домой после убийства, застав сотрудников МЧС и супруга обвиняемой Рустама, который был в сильном волнении». Затем пришли полицейские и взломали дверь, ребенок лежал на диване. Отметим, что во время показаний Гулубекова, сидевшая на скамье подсудимых, делала странные движения.
Выяснилось, что мать ребенка была членом секты христианского толка. Она заявила, что задушила сына, зажав рот тряпкой, чтобы «изгнать плохих духов».