ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Սոչի, որտեղ հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախատեսվում է, որ երկու երկրների ղեկավարները կքննարկեն մի շարք ոլորտներում՝ քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար, մշակութային երկկողմ փոխգործակցության օրակարգի առանցքային հարցեր, ինչպես նաեւ կանդրադառնան նախագահ Սերժ Սարգսյանի այս տարվա մարտին Ռուսաստան կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների իրագործման ընթացքին:
Բարձր մակարդակի բանակցությունների ժամանակ անդրադարձ կլինի նաեւ ԵՏՄ եւ ՀԱՊԿ շրջանակներում համագործակցության զարգացման հեռանկարին առնչվող հարցերին:
Նախատեսվում է, որ հանդիպմանը նախագահները կարծիքներ կփոխանակեն միջազգային եւ տարածաշրջանային արդիական հարցերի, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ:

YEREVAN. – President of Armenia Serzh Sargsyan will pay a working visit to the Russian Federation, during which he will have a meeting with Russian President Vladimir Putin in Sochi.
The leaders of the two countries are expected to discuss the core agenda of bilateral relations in political, economic, humanitarian and cultural spheres. They will also discuss the process of implementation of the agreements reached during President Serzh Sargsyan’s official visit to Russia in March this year, president's press office reported..
During high-level talks, the Heads of State will review the prospects for cooperation in the EEU and CSTO frameworks.
The Presidents are expected to exchange views on international and regional issues of topical interest, including the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.