Կիբերանվտանգությամբ զբաղվող բրիտանական ընկերությունը Հայաստանում գրասենյակ է բացում:
VST Enterprises միջազգային ընկերությունը Հայաստանում, Հարավային Աֆրիկայում եւ Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանում գրասենյակներ է բացում, հայտնում է Manchester Evening News-ը:
2012 թվականին ստեղծված ընկերությունը մշակել է VCode տեխնոլոգիան, որը իրական օգտատերերին թույլ է տալիս իրեն նույնականացնել օնլայն գործարքներ կատարելիս:
VCode տեխնոլոգիան կկանխի խնդիրների տարածումը եւ ուղղված է Հոնկոնգում ու Չինաստանում կեղծ ապրանքների մատակարարման դեմ պայքարին, Աֆրիկայի հակամարտային գոտիներում հանքանյութերի արդյունահանման տարածումը բացառելուն եւ ամբողջ մայրցամաքային Եվրոպայում ու Հայաստանում անվտանգ վճարումների համար վիտուալ դրամապանակների տրամադրմանը:
Ընկերությունը ընդլայնման որոշում է ընդունել վերջին ներդրումներից հետո: Ընկերության ղեկավար Լուիս Ջեյմս Դեւիսի խոսքով՝ իր ընկերությունը կորպորացիաների եւ կառավարությունների հետ է աշխատում  այն նպատակով, որ կարգավորի առավել բարդ խնդիրները:
Նշվում է, որ VST Enterprises-ը նոր գրասենյակներում իր ծառայության կառավարման համար մինչեւ 100 աշխատատեղ կստեղծի:

Британская компания, занимающаяся кипербезопасностью, открывает офис в Армении.
Международная компания VST Enterprises открывает офисы в Армении, Южной Африке и азиатско-тихоокеанском регионе, сообщает Manchester Evening News.
Компания, созданная в 2012 году, разработала технологию VCode, которая позволяет подлинным пользователям аутентифицировать себя во время совершения онлайн транзакций.
Технология VCode предотвратит распространение проблем и нацелена на борьбу с поставкой контрафактных товаров в Гонконге и Китае, устранении распространения добычи минералов в конфликтных зонах в Африке и предоставлении виртуального кошелька для безопасных платежей по всей континентальной Европе и Армении.
Компания приняла решение о расширении после недавних инвестиций. По словам главы компании Луиса Джеймса Дэвиса, его компания работает с корпорациями и правительствами с тем, чтобы разрешить наиболее сложные проблемы.
Отмечается, что VST Enterprises предоставит до 100 рабочих мест для управления ее сервисом в новых офисах.