ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, հնարավոր է Չինաստան կայցելի՝Ասիա իր առաջին պաշտոնական այցելության շրջանակում։ Այս մասին հայտնում է Reuters –ը՝ վկայակոչելով ԱՄՆ պաշտոնական ներկայացուցչին։
Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինը Թրամփին հրավիրել էր Չինաստան ապրիլին Փալմ Բիչում իրենց հանդիպման ժամանակ։ Երկու առաջնորդները նաեւ հանդիպել էին հուլիսին «մեծ քսանյակի» գագաթնաժողովի շրջանակում։
Թրամփը մտադիր է այցելել Ֆիլիպիններում ԱՄՆ- ԱՍԵԱՆ գագաթնաժողովը ու Արեւելյան Ասիայի գագաթնաժողովը նոյեմբերին  եւ Ասիական- խաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցության գագաթնաժողովը Վիետնամում։

U.S. President Donald Trump is likely to make a stop in China in November during his first official visit to Asia, Reuters reported quoting a U.S. official.
Chinese President Xi Jinping had invited Trump to visit China during their meeting in April in Palm Beach, Florida. The two leaders also met on the sidelines on the G20 summit in July.
Trump is set to attend the U.S.-ASEAN summit and the East Asia summit in the Philippines in November, as well as the Asia Pacific Economic Cooperation (APEC) summit in Vietnam.