Քրգործ է հարուցվել Օգոստոսի 29-ին Էրեբունի վարչական շրջանում գտնվող «Weekend» բիլիարդ ակումբում 24-ամյա կնոջը պատանդ պահած 31-ամյա Գոռ Հակոբյանի  վնասազերծելիս ոստիկանության գործողությունների մասով։
Դատախազության տեղեկատվության բաժնի պետ Գոռ Աբրահամյանը հայտնել է, թե սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Երեւանի քննչական վարչության Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում որոշում է կայացվել հարուցված քրեական գործի նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 107-րդ հոդվածի (սպանությունը հանցանք կատարած անձին բռնելու համար անհրաժեշտ միջոցների սահմանազանցմամբ) հատկանիշներով նոր քրեական գործ հարուցելու մասին:
«Նկատի ունենալով, որ ոստիկանության աշխատակիցների գործողություններին քրեաիրավական գնահատական տալը ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության քննիչների իրավասության սահմաններում է՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը նախքան ՀՔԱՎ գրասենյակի կողմից համապատասխան հաղորդումն ստանալը հարուցված քրեական գործն արդեն իսկ ուղարկել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն՝ նախաքննություն իրականացնելու համար»,- նշել է նա:

В связи с инцидентом с захватом 31-летнием Гором Акопяном заложника в Ереване возбуждено уголовное дело по части правомерности действий полицейских.
Как сообщил начальник управления информации Генеральной прокуратуры Гор Абрамян, возбуждено уголовное дело по признакам статьи 107 (превышение необходимых мер при поимке правонарушителя). По словам Абрамяна, поскольку дача правовой оценки действиям сотрудников полиции в рамках полномочий Специальной следственной службы, дело передано в ССС.
Напомним, что 29 августа Гор Акопян взял в заложники свою знакомую и заперся в бильярдной «Weekend». Угрожая расправой, Акопян стал выдвигать требования. Поскольку мужчина не соглашался отпустить заложницу, было принято решение о проведении спецоперации. Мужчина был нейтрализован выстрелом снайпера и скончался.