ՀՀ Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 14-ին կայացած հերթական նիստի ժամանակ, առաջին ընթերցմամբ միաձայն ընդունեց «Աուդիտորական գործունեության մասին» օրենքում փոփոխությունների նախագիծ։ Օրինագծին կողմ է քվեարկել 81 պատգամավոր, փոխանցում է NEWS.am-ը։
Հիշեցնենք, որ Ազգային ժողովում այդ հարցի շուրջ հիմնական զեկուցողը ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Դավիթ Անանյանն է։ Վերջինս իր ելույթում նշեց, որ աուդիտորական կազմակերպությունների լիցենզավորման համակարգի համար նախատեսված հայեցակարգը վերահսկիչ գործառույթ կունենա, իսկ հիմնական կարգավորող գործառույթը Ֆինանսների նախարարությունից կփոխանցվի ստեղծված մասնագիտական կառույցին։

Парламент Армении на очередном заседании 14 сентября в первом чтении единогласно принял законопроект о внесении изменений в закон «Об аудиторской деятельности». «За» законопроект проголосовал 81 депутат, передает парламентский корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
Напомним, что основной докладчик в парламенте по этому вопросу, заместитель министра финансов Армении Давид Ананян, выступая в парламенте, заявил, что у предусматриваемой концепции по системе лицензирования аудиторских организаций  будет контрольная функция, и основная регулирующая функция перейдет от Минфина  созданной профессиональной структуре.