Թուրքիան Հաթայ նահանգի Ռեյհանլը շրջանում՝ Սիրիայի սահմանին, հատուկ նշանակության զորքեր է տեղակայում, հայտնում է Anadolu–ն՝ վկայակոչելով իր ռազմական աղբյուրները։
Թուրքիան Սիրիայի հետ սահմանին ռազմական տեխնիկայի վերատեղակայում է իրականացնում օգոստոսից։ Կիրակի թուրքական լրատվամիջոցները հայտնել են, որ Հաթայում 80 միավոր զրահատեխնիկա է տեղակայվել։
Հաղորդվում է, որ հատուկջոկատայինները ավիատրանսպորտով տեղափոխվում են Ռեյհանլը շրջան։ Գործակալության տեղեկություններով՝ հատուկ նշանակության ջոկատը տեղակայվել է Սիրիայի հետ սահմանին Թուրքիայի ԶՈւ ստորաբաժանումների ուժեղացման  համար։

Турция стягивает спецназ в район Рейханлы провинции Хатай на сирийской границе, сообщает в среду агентство Anadolu со ссылкой на военные источники.
Турция проводит передислокацию военной техники к сирийской границе с августа. В воскресенье турецкие СМИ сообщили о переброске в Хатай 80 единиц бронетехники, а во вторник – о прибытии в приграничные районы около 30 железнодорожных вагонов с военно-транспортными средствами.
Отмечается, что полностью экипированные спецназовцы доставляются автотранспортом в район Рейханлы. По информации агентства, спецназ стягивается для усиления подразделений ВС Турции на границе с Сирией.